В індійській столиці Делі через смог закривають усі школи

НовиниНадзвичайні події    06.11.2016 - 20:14
Фото: смог в Індії
Фото: смог в Індії

Забруднення повітря в 70 разів перевищує норми ВООЗ

Головний міністр Делі розпорядився закрити всі школи індійської столиці на три дні через сильний смог, який висів над містом. Забруднення повітря в 70 разів перевищує норми Всесвітньої організації з охорони здоров'я, передає ВВС.

Зазначено, що під час позачергового засідання кабінету міністрів Арвінд Кеджрівал пообіцяв вжити екстрених заходів для боротьби із забрудненням повітря.

Усі будівельні роботи, а також знесення будівель у Делі припинені на п'ять днів. Основні дороги поливають водою, щоб осадити пил. Інші заходи включають в себе закриття ТЕЦ у Бадарпурі, що працює на вугіллі, а також боротьбу з пожежами на звалищах сміття.

Головний міністр Делі закликав жителів без особливої ​​потреби не виходити з будинків.

Сотні жителів Делі вимагають від влади розібратися з ситуацією. В індійському сегменті Twitter набирає популярність хештег #MyRightToBreathe ("Моє право дихати").

 

Фото: забруднення повітря в Індії

Кількість твердих частинок в атмосфері зросла до рівня, що загрожує здоров'ю: воно перевищує норми, встановлені ВООЗ в 90 разів, і в 15 вище норми, ухваленої урядом Індії.

Смог повис над Делі ще минулого тижня після святкування фестивалю вогнів Дівалі. За традицією в ході трьох днів святкувань організатори й учасники запускають в небо величезну кількість феєрверків.

Взимку повітря в Делі стає особливо забрудненим, оскільки бідняки палять сміття, щоб зігрітися. А працівники сільського господарства палять залишки рослинності й відходи, щоб очистити свої угіддя.

Забруднення повітря є однією з головних причин передчасної смерті серед жителів Індії. Близько 620 тисяч жителів цієї країни щороку вмирають від захворювань, пов'язаних із забрудненням атмосфери, кажуть у ВООЗ.

Нагадаємо, раніше близько 200 країн погодилися підписати угоду про скорочення викидів парникових газів, що використовуються в холодильниках і кондиціонерах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся