В індійській столиці Делі через смог закривають усі школи

В індійській столиці Делі через смог закривають усі школи
Фото: смог в Індії

Забруднення повітря в 70 разів перевищує норми ВООЗ

Головний міністр Делі розпорядився закрити всі школи індійської столиці на три дні через сильний смог, який висів над містом. Забруднення повітря в 70 разів перевищує норми Всесвітньої організації з охорони здоров'я, передає ВВС.

Зазначено, що під час позачергового засідання кабінету міністрів Арвінд Кеджрівал пообіцяв вжити екстрених заходів для боротьби із забрудненням повітря.

Усі будівельні роботи, а також знесення будівель у Делі припинені на п'ять днів. Основні дороги поливають водою, щоб осадити пил. Інші заходи включають в себе закриття ТЕЦ у Бадарпурі, що працює на вугіллі, а також боротьбу з пожежами на звалищах сміття.

Головний міністр Делі закликав жителів без особливої ​​потреби не виходити з будинків.

Сотні жителів Делі вимагають від влади розібратися з ситуацією. В індійському сегменті Twitter набирає популярність хештег #MyRightToBreathe ("Моє право дихати").

В індійській столиці Делі через смог закривають усі школиВ індійській столиці Делі через смог закривають усі школиВ індійській столиці Делі через смог закривають усі школиВ індійській столиці Делі через смог закривають усі школи
 

Фото: забруднення повітря в Індії

Кількість твердих частинок в атмосфері зросла до рівня, що загрожує здоров'ю: воно перевищує норми, встановлені ВООЗ в 90 разів, і в 15 вище норми, ухваленої урядом Індії.

Смог повис над Делі ще минулого тижня після святкування фестивалю вогнів Дівалі. За традицією в ході трьох днів святкувань організатори й учасники запускають в небо величезну кількість феєрверків.

Взимку повітря в Делі стає особливо забрудненим, оскільки бідняки палять сміття, щоб зігрітися. А працівники сільського господарства палять залишки рослинності й відходи, щоб очистити свої угіддя.

Забруднення повітря є однією з головних причин передчасної смерті серед жителів Індії. Близько 620 тисяч жителів цієї країни щороку вмирають від захворювань, пов'язаних із забрудненням атмосфери, кажуть у ВООЗ.

Нагадаємо, раніше близько 200 країн погодилися підписати угоду про скорочення викидів парникових газів, що використовуються в холодильниках і кондиціонерах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся