Імпортний газ для України в жовтні подорожчав на 1,04%, - до 411,2 дол. за тис. куб. м

Фактична ціна реалізації природного газу (середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України) в жовтні 2013 р. склала 411,2 дол. за тис. куб. м. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі (Мінекономрозвитку).

Фактична ціна реалізації природного газу (середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України) в жовтні 2013 р. склала 411,2 дол. за тис. куб. м. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі (Мінекономрозвитку).

Зазначимо, що у вересні 2013 р. ціна становила 407 дол. за тис. куб. м. В серпні Україна імпортувала газ за середньою ціною 393,5 дол./тис. куб. м.

В липні ціна газу для України становила 406,56 дол. за тисячу куб. м, а в червні - 407,8 дол. У травні Україна купувала газ по 405,7 дол. за тисячу кубометрів, у квітні - по 415,12 дол. за 1 тис. куб. м, у березні - 416,6 дол. за 1 тис. куб. м. У лютому середня ціна газу для України становила 419,70 дол. за 1 тис. куб. м. В січні Україна імпортувала природний газ за середньою ціною 426,16 дол. за тис. куб. м.

Основним імпортером газу для України є Росія. У РФ в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд куб. м на 14,003 млрд дол., тобто по 426 дол. за 1 тис. куб. м. У держбюджеті-2013 ціна закладена на рівні 421 дол. за 1 тис. куб. м. Україна має намір придбати у "Газпрому" в цьому році лише 25 млрд кубометрів газу. За словами прем'єра Миколи Азарова, Україна протягом 2 років постарається відмовитися від російського газу.

За 9 місяців поточного року з боку Польщі та Угорщини в газотранспортну систему України надійшло 1,5 млрд куб. м природного газу. У 2013 році Україна планує імпортувати з Європи 2-2,5 млрд куб. м газу. А на думку прем'єр-міністра України Миколи Азарова, в найближчі 5-10 років Україна збільшить видобуток газу до 30 млрд куб. м в рік, що покриє всі власні потреби. Також глава Кабміну заявляв, що Україна в найближчі роки планує повністю забезпечити себе власним газом.

За даними міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького станом на 1 жовтня в ПСГ України вже закачано понад 17 млрд куб. м газу, а на 1 листопада 2013 року буде закачано 18 млрд куб. м газу.

Станстаном на 11 вересня в ПСГ України вже закачано понад 14,1 млрд куб. м газу, а на 1 листопада 2013 року буде закачано 18 млрд куб. м газу.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів, газу, нафти, вугілля. В цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.

Нагадаємо, що споживання та імпорт газу в Україну з січня по вересень 2013 р. скоротилися на 7,2%, до 34 млрд куб. м. Це мінімальний обсяг за останні десять років, але зниження споживання відбувається набагато меншими темпами, ніж планувалося.

За підсумками 2013 р. Україна спожила близько 47-48 млрд кубометрів газу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся