ru ua

ІМІ зафіксував 6 випадків загибелі журналістів в Україні з початку 2014 р

Інститут масової інформації (ІМІ) з початку 2014 р. зафіксував шість випадків загибелі журналістів в Україні.

Інститут масової інформації (ІМІ) з початку 2014 р. зафіксував шість випадків загибелі журналістів в Україні. Про це повідомляє прес-служба громадської організації.

"Вперше за останні роки зафіксовано загибель журналістів під час виконання професійних обов'язків. Зокрема, з початку року загинуло шестеро працівників ЗМІ, серед яких журналіст газети "Вести" В'ячеслав Веремій, італійський фоторепортер Андреа Роккелі та його перекладач росіянин Андрій Міронов, кореспондент ВГТРК (Росія) Ігор Корнелюк та відеоінженер ВГТРК (Росія) Антон Волошин, а також оператор "Первого канала" (Росія) Анатолій Клян", - йдеться в повідомленні.

Крім того, за перше півріччя 2014 р. в Україні сталося 249 випадків побиттів та нападів на представників ЗМІ, 50 випадків погроз та залякувань журналістів, а також викрадення або незаконне утримання 55 журналістів (у Криму та на сході України).

Також ІМІ зафіксував 101 факт перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 113 випадків цензури.

"Для порівняння, за весь 2013 рік було зафіксовано 97 побиттів (у 2,5 рази менше ніж за перше півріччя 2014 р.), 129 перешкоджань та 62 факти цензури", - зазначають спостерігачі.

Крім того, за даними ІМІ, щонайменше 24 журналісти через тиск і погрози були змушені покинути домівки та переїхати з сім'ями в безпечніше місце проживання. Хоча спостерігачі допускають, що таких випадків є більше, але оскільки вони не стали публічними, то не увійшли до моніторингу.

При цьому експерти ІМІ зазначають, що більшість порушень була зафіксована у Криму та на сході України через сепаратистські настрої та дії терористів.