IATA: Чистий прибуток авіакомпаній по всьому світу зросте в 2010 р. до 8,9 млрд дол

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) підвищила прогноз по чистому прибутку світових авіакомпаній за підсумками 2010 р. На думку експертів, показник зросте до 8,9 млрд дол., тоді як в червні ц.р. IATA чекала, що авіаперевізникам не вдасться заробити більше 2,5 млрд дол.

Поліпшення прогнозу було викликане цілою низкою чинників. Так, останнім часом попит на послуги авіакомпаній зріс, що призвело до збільшення заповнюваності повітряних суден, як наслідок, - прибутковості і в результаті - виручки і чистого прибутку. Витрати перевізників залишаються приблизно на тому ж рівні. "Відновлення галузі було впевненіше і стрімкіше, ніж хто-небудь міг передбачати. Чистий прибуток у розмірі 8,9 млрд дол. частково покриє 50-мільярдні збитки, завдані компаніями сектори за останні десять років", - йдеться в опублікованому сьогодні прес-релізі організації.

В кінці 2010 р. попит на послуги авіакомпаній збільшиться порівняно з попереднім роком на 11% (раніший прогноз - 10,2%), а продуктивність при цьому зросте на 7% (раніше очікувалося зростання на рівні 5,4%). Прибутковість операторів авіаліній від пасажирських перевезень збільшиться на 7,3%, а від вантажних - на 7,9%, що значно вище за початкові оцінки в 4,5% для обох напрямів діяльності. Проте організація вказує, що навіть з урахуванням зростання обсяг прибутковості відставатиме від передкризового рівня на 8%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся