ua en ru

І.Уманський: Вірогідність продовження співробітництва з МВФ після підписання закону про підвищення соцстандартів "не дуже велика".

В.о. міністра фінансів України Ігор Уманський вважає, що вірогідність продовження співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ) після підписання закону про підвищення соціальних стандартів "не дуже велика". Про це він заявив сьогодні, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України. "Після підписання Президентом цього закону вірогідність продовження програми співробітництва з МВФ не дуже велика. І не тому що МВФ поганий, чи "не любить" населення України, справа у тому, що МВФ чудово розуміє що це за закон", - сказав в.о. міністра.

І.Уманський підкреслив, що з позиції МВФ, за великим рахунком, байдуже, хто прийняв закон: Президент, уряд чи парламент, оскільки фонд працює з країною, а не з окремим владним інститутом чи політичною силою. І при цьому МВФ бачить, що країна замість того щоб приймати структурні рішення, скорочувати свої видатки в умовах кризи приймає популістський соціальний закон, на виконання якого вона коштів не має, підкреслив в.о. міністра фінансів. Відповідно, на його думку, для МВФ ця країна сама не хоче виходити з кризи.

"Фонд не може і не буде витягувати нас з кризи замість нас самих. Якщо владні інститути України не готові консолідуватися для плідної роботи, це не провина фонду. Проте МВФ і надалі готовий допомагати Україні", - сказав І.Уманський. Водночас він підкреслив, що офіційної позиції чи заяв МВФ про затримку чи призупинення програми співробітництва з Україною на сьогодні немає. "Ми знаходимось у нормальному робочому процесі перегляду програми", - наголосив він.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 жовтня 2009 р. прийняла в цілому закон №4762 "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати", внесений на розгляд парламенту депутатом від Блоку Литвина Олегом Зарубінським. 28 жовтня Президент України В.Ющенко заявив, що не буде ветувати цей закон.

Законом пропонується встановити прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць в розмірі з 1 листопада 2009 р. - 701 грн, з 1 січня 2010 р. - 825 грн, з 1 квітня - 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня - 861 грн, з 1 грудня - 875 грн.

Документ також передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати: з 1 листопада 2009 р. - 744 грн, з 1 січня 2010 р. - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня - 907 грн, з 1 грудня - 922 грн.

30 жовтня В.Ющенко заявив журналістам, що підписав закон.

29 жовтня в.о. міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що Міністерство фінансів України запропонує Кабміну України не виконувати закон про підвищення соцстандартів у разі підписання його Президентом України.

За розрахунками Міністерства фінансів України, загальна сума додаткових витрат для реалізації норм даного закону України складе: - 8,1 млрд грн в листопаді - грудні 2009 р. проти витрат, які враховані при затвердженні державного бюджету на 2009 р.; - 71,3 млрд грн в 2010 р. проти витрат, які враховані в проекті державного бюджету на 2010 р.