Ху Цзіньтао: У Європи достатньо ресурсів для подолання кризи

НовиниПолітика    31.10.2011 - 15:27

У Європи достатньо ресурсів для подолання триваючої бюджетно-боргової кризи. Таку заяву зробив голова КНР Ху Цзіньтао через день після того, як Пекін відмовився інвестувати в Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF).
"Ми уважно стежимо за економічною ситуацією в цей складний період", - заявив Ху Цзіньтао за підсумками зустрічі з федеральним Президентом Австрії Хайнцем Фішером у Відні, куди китайський лідер прибув з державним візитом. - Ми переконані, що мудрість і компетенція політиків Європи дозволить їм подолати поточні проблеми".
За словами Ху Цзіньтао, економічна невизначеність - важливий фактор, який впливає на міжнародне співтовариство, особливо на провідні економіки, тому головними завданнями зараз є прискорення економічного зростання, забезпечення стабільності та більш тісна кооперація між країнами.
Примітно, що незважаючи на впевненість Пекіна в тому, що Європа подолає кризу суверенних боргів, КНР не поспішає внести свій внесок у стабфонд Старого Світу. Напередодні державне інформаційне агентство "Сіньхуа" опублікувало коментар, в якому закликає Європу не розраховувати на Китай як на "спасителя" від кризи. При цьому Китай залишає за собою право надати допомогу своїм європейським "друзям" по "мірі можливості", наголошувалося в статті.
Раніше Пекін не раз вказував на те, що розмір вкладень у стабфонд буде залежати від поступок, які Піднебесній можуть запропонувати лідери Європи. Зокрема, мова може йти про припинення критики валютної політики КНР, а також про гарантії від різниці валютних курсів. Останню умову можна виконати за рахунок того, що частина капіталовкладень буде виражена в юанях. Глава EFSF вже заявив, що стабфонд може почати випускати облігацій в юанях при бажанні влади КНР.
Влада Японії після переговорів з главою EFSF Клауцсом Реглінгом сьогодні підтвердила намір купувати облігації стабфонду, однак, слідом за КНР, відмовилися інвестувати в антикризову проектну компанію.
Крім переговорів з Китаєм лідери країн Європи також ведуть дискусії з іншими економіками, що розвиваються, про інвестиції в EFSF через Міжнародний валютних фонд (МВФ). Це питання включено до порядку майбутнього на поточному тижні саміту G20 у французьких Каннах.
23 і 26 жовтня 2011 р. пройшов дводенний саміт країн Євросоюзу (ЄС), присвячений розв'язанню кризи в єврозоні. За підсумками зустрічі європейські лідери погодили деталі плану виходу з кризи. У тому числі глави країн ЄС досягли угоди з приватними кредиторами про добровільне списання 50% від суми боргу по грецьких облігаціях і домовилися збільшити EFSF до 1 трлн євро.
EFSF був створений в травні 2010 р. для залучення коштів на надання фінансової допомоги Португалії та Ірландії. Міжнародні рейтингові агентства присвоїли йому вищий рейтинг ААА, що означає практично нульову ймовірність ризику при інвестуванні в його облігації.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top