Госпсуд заблокував роботу заводу будівельних матеріалів в Херсоні

НовиниНадзвичайні події    18.03.2015 - 17:48

Господарський суд Херсонської області 17 березня в ході розгляду позову, підданого підконтрольною народному депутату України від "Блоку Петра Порошенка", члену комітету ВР з національної безпеки і оборони Івану Віннику компанії "Каховка Маркет" до заводу будівельних матеріалів "Енерджі Продакт" (Нова Каховка) , задовольнив клопотання позивача, наклавши арешт на все майно підприємства. Про це повідомив юрист заводу Роман Суичмезов.

За словами директора "Енерджі Продакт" Миколи Шияна, в результаті такого рішення вся робота заводу паралізована, виконання великих будівельних контрактів може бути зірвано.

"На сьогоднішній день завод будівельних матеріалів "Енерджі Продакт" є одним з найбільших не тільки на території України, але і у всій Східній Європі. У Новій Каховці - це одне з трьох реально працюючих підприємств, яке не тільки наповнює міський бюджет, але й надає більше 200 робочих місць. Тільки в 2014 р. завод, завдяки успішній роботі, сплатив близько 17,5 млн грн податків і зборів у державний бюджет. В цьому році наше підприємство отримало великі замовлення - ми виробляємо будівельні матеріали для семи житлових комплексів в Одесі, а також студентського гуртожитку в Миколаєві. В результаті блокування роботи підприємства ми не зможемо виконати замовлення, і будівництво цих об'єктів буде зірвано", - зазначив Шиян.

За словами юриста заводу, в ході розгляду справи була купа процесуальних порушень, на які судді закривали очі. "По-перше, "Каховка Маркет" подала чотири однотипних позову. У судовій практиці цей спосіб відомий як "віялова" подача, яка дозволяє направити позов "потрібному" судді. Справа потрапила до судді Юрію Гридасову. Ми подали клопотання про відвід судді, однак нам відмовили. По-друге, засідання проходило у закритому режимі. Хоча суперечка між двома комерційними підприємствами ніякої державної таємниці не містить. По-третє, судді одночасно заарештували і рахунки, і обладнання. Це повне блокування роботи. По практиці, при розгляді таких справ досить заарештувати, наприклад, тільки рахунок",- зазначив Суичмезов.

У 2010 р. виробниче обладнання "Заводу будівельних матеріалів № 1" ( тепер "Енерджі Продакт") було продано "Каховці Маркет" через підконтрольні Івану Віннику компанії. На той момент все обладнання заводу знаходилося в заставі у кредитора. Незважаючи на це, під керівництвом Івана Вінника заставне майно було продано двічі шляхом перекидання з однієї підконтрольної компанії на іншу, після чого передано в оренду збанкрутілому заводу.

"Угода з продажу заставного обладнання проводилася з численними порушеннями процедури та на 100% є фіктивною, оскільки здійснювалася між пов'язаними особами. Платежі за операції були проведені формально за рахунками заводу, а потім відразу ж виведені на підконтрольні Віннику компанії. Продане заставне обладнання досі перебувати на балансі нашого підприємства",- розповів Суичмезов.

Колектив заводу будівельних матеріалів має намір звертатися до міської та обласної влади з проханням втручання в ситуацію і не допущення зупинки великого виробництва.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top