ru ua

Хорватія поділиться з Києвом досвідом мирної реінтеграції окупованих територій

Хорватія поділиться з Києвом досвідом мирної реінтеграції окупованих територій Фото: Гройсман і Пленкович (kmu.gov.ua)

Український і хорватський уряди підписали план співробітництва з реінтеграції територій

Уряди України і Хорватії підписали план взаємодії українсько-хорватської робочої групи з питань співробітництва на 2017 рік. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Робоча група створена за ініціативою керівників урядів двох країн - Володимира Гройсмана та Андрія Пленковича. Вона буде займатися насамперед питаннями реінтеграції територій.

"Досвід Хорватії дуже важливий для нас, і ми раді, що така група створена і вже розпочала свою роботу", - заявив Володимир Гройсман.

У свою чергу прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович, у свою чергу, зазначив, що Хорватія підтримує Україну в контексті протистояння російської агресії, не визнає незаконною анексії Криму і прагне поділитися з Києвом своїм досвідом мирного реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Створена робоча група розробить механізми вирішення ситуації, що склалася на окупованих територіях - у контексті виконання мінських угод та у межах роботи Нормандського формату.
"Разом з європейськими партнерами ми працюємо над реалізацією мирної реінтеграції та бажаємо Україні швидко досягти цієї мети", - підкреслив Андрій Пленкович.

Згідно з планом, Україна буде вивчати досвід хорватської сторони з питань реінтеграції окупованих територій і повернення біженців, відновлення довіри населення і відновлення інфраструктури, залучення міжнародної допомоги, соціального забезпечення на територіях реинтегрированных.

Нагадаємо, офіційна делегація України на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом 12-13 червня перебуває з робочим візитом в Республіці Хорватія.