ua en ru

В холодну пору року підвищується ризик отруєння чадним газом, - "Київоблгаз"

В холодну пору року підвищується ризик отруєння чадним газом, - "Київоблгаз" Фото: газ (vl.104.ua)

"Київоблгаз" закликає своїх клієнтів в холодну пору року особливо дотримуватись правил використання природного газу в побуті

ПАТ "Київоблгаз" попереджає мешканців Київщини про небезпеку, пов’язану з використанням природного газу в осінньо-зимовий період, зокрема підвищення ризику отруєння чадним газом. Компанія наголошує на забороні використання електровитяжки при роботі димохідних газових приладів та необхідності регулярно провітрювати приміщення. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом, відбувається через порушення споживачами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, зокрема з використанням для обігріву газової плити й духовки.

"Для того, щоб спалити 1 кубометр газу потрібно близько 10 кубометрів повітря. А для нормального функціонування людського організму одній людині необхідне свіже повітря в середньому об'ємі 60 метрів кубічних за 1 годину. Воно повинно звідкись надходити, - зазначає технічний директор ПАТ "Київоблгаз" Павло Кишкар, - Якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, жодна вентиляційна система не в змозі забезпечити потрібну циркуляцію повітря, що збільшує ризик отруєння чадним газом".

Також він звертає увагу на те, що не можна встановлювати електровитяжку зі штучним спонуканням у приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згорання в димохід. Якщо одночасно працюють електровитяжка і газовий прилад (димохідна газова колонка або котел), то чадний газ, який утворюється під час роботи приладу, не виводиться в димохід, а надходить через зворотню тягу і накопичується в приміщенні. Потрібно регулярно провітрювати приміщення, де працюють газові прилади.

Тому ПАТ "Київоблгаз" закликає своїх клієнтів в холодну пору року особливо дотримуватись правил використання природного газу в побуті, стежити за наявністю тяги в димоході та не обігрівати приміщення за допомогою плит і духових шаф.

ПАТ "Київоблгаз" нагадує про обов’язкову необхідність перед використанням побутових газових приладів перевіряти наявність тяги. Присутність тяги свідчить про те, що канал чистий, повітря добре циркулює. Якщо ж тяги немає – це сигнал до того, що димохід засмічений (льодом або сажею), потрібно припинити користування газовими приладами і звернутися до спеціалізованих організації, що прочищають димові і вентиляційні канали. Ці організації повинні мати відповідну ліцензію та дозвіл територіального управління Держпраці в Київській області.