У Хмельницькій області перевірили якість газу

У Хмельницькій області перевірили якість газу
У Хмельницькій області перевірили якість газу

Якість газу відповідає вимогам держстандарту

Результати досліджень якості газу в Хмельницькій області підтвердили, що відібрані зразки газу відповідають вимогам держстандарту, однак, навіть в прилеглих один до одного населених пунктах його енергетична цінність різниться. Про це повідомляє прес-служба "Хмельницькгазу".

За результатами лабораторного аналізу, якість природного газу на етапі його транспортування магістральними газопроводами Хмельницької області становить 8 204 ккал/м куб. Такий ж показник зафіксували дослідження відібраних проб у споживача в селі Голосків. В той час, як споживач сусіднього села Копачівка, що розташоване на відстані всього чотирьох кілометрів, отримує газ із калорійністю 8 145 ккал/м куб. Отже, в усіх випадках, якість природного газу в середньому на 7-8% перевищує вимогу державного стандарту. Проте, як свідчать результати аналізу, в різних точках відбору його теплотворна здатність може коливатися.

"Така ситуація пояснюється тим, що зразки газу були взяті на різних газових гілках, через які він надходить з різних джерел видобування. Це означає, що використовуючи однаковий об’єм блакитного палива, споживачі будуть мати різний коефіцієнт корисної дії. Комусь, для того щоб закип’ятити чайник, потрібно буде використати більше газу, а відтак, сплатити більше коштів. Це абсолютно не справедливо і ставить споживачів в нерівні умови", - розповів комерційний директор ПАТ "Хмельницькгаз Віталій Рейда.

За словами, технічного директора Олександра Лоба, у газотранспортній системі газ постійно рухається в одному напрямку та під певним тиском, тому втрутитися в цей процес просто неможливо та навіть небезпечно, адже може призвести до аварії чи вибуху.

"Нарікання споживачів на погану якість газу найчастіше пов’язані зі зміною його кольору під час горіння, що насправді свідчить про його неповне згорання. У цьому випадку потрібно провести технічне обслуговування газового приладу або забезпечити в приміщенні доступ достатньої кількості повітря", - додав він. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся