До розкрадань на проекті "Стіна" причетна фіктивна фірма, що складається з однієї людини

НовиниНадзвичайні події    26.07.2017 - 16:16
Фото: "Стіна" (yatsenyuk.org.ua)
Фото: "Стіна" (yatsenyuk.org.ua)

НАБУ розслідує розкрадання державних коштів на будівництво "Стіни"

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) встановило, що частина коштів на облаштування проекту "Стіна" на українсько-російському кордоні перечислились на рахунок фіктивного підприємства. Про це повідомляється в матеріалі РБК-Україна "Невидима стіна: чому Україна досі не звела Стіну на кордоні з Росією".

Відповідно до документації одного з судових справ, НАБУ встановило, що три компанії, отримавши від Держприкордонслужби кошти на реалізацію проекту "Стіна", перерахували їх компанії "Кит-Трейд", яка повинна була виконувати роботи по облаштуванню кордону.

Слідство не змогло встановити фактичне місцезнаходження "Кит-Трейд" і документально підтвердити факт виконання робіт. У НАБУ встановили, що частина коштів, які надходили на рахунок цієї фірми, в розмірі близько 4 млн гривень були зняті готівкою директором цієї компанії. Ще частина була перерахована на рахунки інших підприємств з ознаками фіктивності.

За даними детективів, "Кіт-Трейд" працює тільки один працівник - директор. "Це дає підстави вважати, що ТОВ "Кит-Трейд" є фіктивним підприємством і будь-яких робіт з облаштування державного кордону не виконувала", - зазначено в судових документах.

Слідство змогло встановити, що якась особа за фінансову винагороду видала іншому громадянину довіреність на здійснення діяльності від свого обличчя. "Про діяльність ТОВ "Кит-Трейд" їй нічого не відомо, вона працює прибиральницею, таке підприємство їй не знайоме і повноваження керівника ТОВ "Кит-Трейд" вона не здійснювала. Печатки підприємства не було, у квітні 2015 року видала довіреність незнайомому чоловікові на здійснення дій від свого імені, за що отримала 500 гривень", - зазначено в ухвалі суду.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України встановила факт розкрадання понад 100 млн гривень державних коштів при реалізації проекту "Стіна".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: НАБУ, Стена
On Top