До розкрадань на проекті "Стіна" причетна фіктивна фірма, що складається з однієї людини

НовиниНадзвичайні події    26.07.2017 - 16:16
Фото: "Стіна" (yatsenyuk.org.ua)
Фото: "Стіна" (yatsenyuk.org.ua)

НАБУ розслідує розкрадання державних коштів на будівництво "Стіни"

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) встановило, що частина коштів на облаштування проекту "Стіна" на українсько-російському кордоні перечислились на рахунок фіктивного підприємства. Про це повідомляється в матеріалі РБК-Україна "Невидима стіна: чому Україна досі не звела Стіну на кордоні з Росією".

Відповідно до документації одного з судових справ, НАБУ встановило, що три компанії, отримавши від Держприкордонслужби кошти на реалізацію проекту "Стіна", перерахували їх компанії "Кит-Трейд", яка повинна була виконувати роботи по облаштуванню кордону.

Слідство не змогло встановити фактичне місцезнаходження "Кит-Трейд" і документально підтвердити факт виконання робіт. У НАБУ встановили, що частина коштів, які надходили на рахунок цієї фірми, в розмірі близько 4 млн гривень були зняті готівкою директором цієї компанії. Ще частина була перерахована на рахунки інших підприємств з ознаками фіктивності.

За даними детективів, "Кіт-Трейд" працює тільки один працівник - директор. "Це дає підстави вважати, що ТОВ "Кит-Трейд" є фіктивним підприємством і будь-яких робіт з облаштування державного кордону не виконувала", - зазначено в судових документах.

Слідство змогло встановити, що якась особа за фінансову винагороду видала іншому громадянину довіреність на здійснення діяльності від свого обличчя. "Про діяльність ТОВ "Кит-Трейд" їй нічого не відомо, вона працює прибиральницею, таке підприємство їй не знайоме і повноваження керівника ТОВ "Кит-Трейд" вона не здійснювала. Печатки підприємства не було, у квітні 2015 року видала довіреність незнайомому чоловікові на здійснення дій від свого імені, за що отримала 500 гривень", - зазначено в ухвалі суду.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України встановила факт розкрадання понад 100 млн гривень державних коштів при реалізації проекту "Стіна".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: НАБУ, Стена
On Top