У Харківській та Одеській областях зареєстровано випадки АЧС

НовиниНадзвичайні події    08.10.2016 - 15:50
Фото: в двох областях України зареєстровано АЧС
Фото: в двох областях України зареєстровано АЧС

В осередках захворювань вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС

У Харківській та Одеській областях зареєстровано випадки африканської чуми свиней (АЧС). Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Зокрема, в Одеській області 5 жовтня в домогосподарстві громадянина, який проживає в с. Приморське Кілійського району  було виявлено загибель свині. Крім того, у період з 5 по 6 жовтня у СВК "Росія" (с. Приморське, Кілійський район) загинуло 3 свиноматки.

"При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС). За попередньою інформацією в с. Приморське в домогосподарствах утримується близько 100 голів свиней та близько 2000 голів у СВК "Росія", - йдеться у повідомленні.

Крім того, в Харківській області 6 жовтня при вимушеному забої свині в домогосподарстві громадянина, який проживає в смт Малинівка Чугуївського району Харківської області було виявлено патзміни характерні для АЧС.

"З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС на місцях проведені засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду", - йдеться у повідомленні.

Наразі в осередках захворювань вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні загострюється ситуація з поширенням АЧС.

On Top