В Харківській області 50 тисяч газових лічильників споживачів потребують повірки

В Харківській області 50 тисяч газових лічильників споживачів потребують повірки
Фото: лічильник газу (РБК-Україна)

Прилади обліку потрібно повіряти кожні п’ять або вісім років

Для надання безкоштовної послуги повірки лічильників 50 тис. клієнтам ПАТ "Харківгаз" в тарифі не вистачає близько  10 млн грн. Тому наступного року ПАТ "Харківгаз" зможе безкоштовно повірити близько 40% лічильників від потреби на 2018 рік. Проце повідомляє прес-служба компанії.

Впродовж п’яти років кількість індивідуальних лічильників у клієнтів ПАТ "Харківгаз" зросла майже на 50 тис. Прилади обліку потрібно повіряти кожні п’ять або вісім років. В наступному році необхідно повірити 50 тис. лічильників газу.

"При знятті лічильника газу на планову повірку, мешканці області не платять кошти за роботи. Ці кошти мають бути передбачені в тарифі на розподіл газу. Проте реальна потреба в кількості повірок не відповідає витратам в тарифі", - зазначив головний метролог ПАТ "Харківгаз" Георгій Жатов.

За останні три роки, витрати на повірку лічильників, затверджені регулятором в тарифі ПАТ "Харківгаз", збільшились на 8%. Однак рівень інфляції склав до 143%. Діючий тариф, затверджений регулятором - НКРЕКП, дозволяє надати цю послугу тільки 40% клієнтів компанії.

Невідповідність передбачених затрат в тарифі до фактичних потреб, в 2018 році дозволить безкоштовно виконати повірки лічильників споживачів менш ніж на половину. Діючий тариф ПАТ "Харківгаз", який мав би забезпечити безкоштовні повірки, не враховує ані збільшення кількості домоволодінь з лічильниками, ані інфляційні процеси.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся