ua en ru

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається Фото: хакери зламали низку сайтів держструктур України (freepik.com)

В Україні в ніч із 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти держструктур. Внаслідок чого недоступні портал "Дія", а також сайти МОН, ДСНС, МЗС та ще ряд інших.

Про це повідомляє РБК-Україна.

"У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює", - йдеться на Facebook-сторінці Міносвіти.

Водночас у відомстві закликають громадян користуватися іншими вебресурсами. Мова йде про офіційні сторінки держструктур у соціальних мережах.

"Поки тривають роботи з усунення несправності, а також працює СБУ та кіберполіція, просимо користуватися такими офіційні вебресурсами МОН", - додають у повідомленні.

Які сайти "зламано"

Таким чином, не працюють такі сайти: МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Кабміну, Мінізахисту довкілля, Державна казначейська служба та портал "Дія".

Що про це відомо

Як написав на своїй сторінці у Facebook експерт з питань кібербезпеки Андрій Баранович, на сайтах держструктур почали вночі спливати повідомлення з таким вмістом (він продубльований трьома мовами: українською, російською і польською):

"Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп'ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі".

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Фото: хакери зламали низку сайтів держструктур України (facebook.com/ruheight)

Зазначимо, що при вході на портал держпослуг "Дія" спливає відповідне повідомлення:

"Сервіс тимчасово недоступний. В зв’язку з необхідністю проведення планових технічних робіт доступ до Кабінету тимчасово обмежений...", - вказується при вході на портал.

Хакери зламали низку сайтів держструктур України: що відбувається

Кіберполіція почала розслідування

(Оновлено 09:33). У Міністерстві закордонних справ відреагували на цей інцидент. Так, прес-секретар відомства Олег Ніколенко заявив на своїй сторінці в Twitter, що кіберполіція вже почала розслідування.

"Внаслідок масованої кібератаки тимчасово не працюють сайти Міністерства закордонних справ та низки інших держорганів. Наші фахівці вже розпочали відновлення роботи ІТ-систем, а кіберполіція розпочала розслідування", - написав він.

Чи стався витік даних?

(Оновлено 09:52). За інформацією Держспецзвʼязку, внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.

"Контенту сайтів при цьому змінено не було, і витоку персональних даних не відбулося", - йдеться в повідомленні.