ua ru

Х.Клінтон: США і Японія створять приватно-державний консорціум з відновлення руйнувань

США і Японія домовилися про створення приватно-державного партнерства з відновлення руйнувань, завданих землетрусом і цунамі 11 березня. Консорціум буде діяти під управлінням Токіо. Про це було оголошено в японській столиці в неділю в ході візиту держсекретаря Гілларі Клінтон, передає радіостанція "Голос Америки".
За її словами, нове партнерство покликане продемонструвати солідарність американського і японського народів перед обличчям стихійних лих і ядерної кризи.
"Японія завжди була одним з найбільш щедрих донорів, і десятки країн визнали за необхідне прийти їй на допомогу в скрутну хвилину", - зазначила Х.Клінтон.

У ході короткого візиту в Токіо вона провела зустрічі з прем'єр-міністром Наото Каном і своїм колегою Такеакі Мацумото. Х.Клінтон також була запрошена на чай з імператорським подружжям Японії. Токіо став останньою зупинкою в поїздці глави дипломатії США. Раніше вона відвідала Берлін і Сеул.
Руйнівний землетрус 11 березня 2011 магнітудою 9,0 і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації на цьому підприємстві. На даний момент з районів, прилеглих до аварійної електростанції, евакуйовані не менше 153 тис. осіб.