ru ua

У Грузії визнали неконституційним ув’язнення за вирощування конопель для особистого користування

У Грузії визнали неконституційним ув’язнення за вирощування конопель для особистого користування Фото: коноплі (unsplash.com)

Конституційний суд Грузії ухвалив, що при вирощуванні 63,73 і 150,72 грамів конопель небезпека збуту наркотичних речовин відсутня

У Грузії Конституційний суд визнав неконституційною норму закону, згідно з якою вирощування невеликих кількостей конопель для особистого користування є кримінальним злочином, що карається тюремним ув'язненням. Про це повідомляється на сайті грузинського Конституційного суду.

Відповідне рішення було ухвалене на підставі позовів, поданих трьома громадянами Грузії проти парламенту з вимогою визнати неконституційними кілька норм Кримінального кодексу, що стосуються вирощування конопель.

Так, згідно з повідомленням, позивачі оскаржували норми, згідно з якими карається позбавленням волі посів, вирощування або культивування 63,73 грама, 150,72 грама і 265,49 грама конопель.

Конституційний суд частково задовольнив зазначені вимоги і постановив, що "при 63,73 і 150,72 г конопель небезпека збуту наркотичних речовин відсутня", оскільки така кількість конопель може застосовуватися тільки для особистого користування.

Водночас кримінальне покарання за посів і вирощування 265,49 г конопель залишається, оскільки в цьому разі існує загроза розповсюдження наркотиків.

При цьому суд постановив, що позбавлення волі від 6 до 12 років за посів і вирощування 265,49 г конопель є неадекватним заходом.

Нагадаємо, у червні співробітники Держприкордонслужби України викрили нарколабораторію, яка діяла в приватному будинку в селищі Олександрівка Одеської області.