ua en ru

Група ЄНП в Європарламенті підтримує пропозиції Тимошенко щодо встановлення миру

В рамках участі в Конгресі Європейської народної партії у Мадриді (Іспанія) сьогодні лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та заступник голови партії "Батьківщина", голова комітету Верховної Ради України з прав людини Григорій Немиря провели зустріч з групою ЄНП в Європейському Парламенті. Про це йдеться в повідомленні прес-служби партії.

Слід зазначити, що група ЄНП у Європарламенті є найбільшою серед усіх європейських партій, представлених у цьому законодавчому органі ЄС.

Так, сторони обговорили поточну ситуацію в Україні та питання, пов'язані з агресією Росії проти нашої держави, включаючи анексію Криму.

"Сьогодні деякі політики думають, що можна організувати заморожений конфлікт в Україні і забути про анексію Криму, і тоді можна вирішити цю проблему. Але це - помилка. Путін робить теж саме в Сирії та в інших країнах. І він буде продовжувати це робити", - сказала на зустрічі Тимошенко.

Вона також наголосила, що "міжнародній спільноті потрібно, окрім Мінських домовленостей, працювати в іншому форматі - Женевському: за участі України, Росії, США, Великої Британії, ЄС та можливо Польщі.

"Тільки спільними зусиллями ми зможемо відновити мир в Україні та Європі", - вважає лідер "Батьківщини".

Своєю чергою, віце-президент групи ЄНП Сандра Калнієте запевнила у підтримці територіальної цілісності та незалежності України.

"Ми категорично проти скасування або зменшення санкцій проти Росії, доки не припиниться протистояння в Україні, яке було спровоковано Росією та відбувається за її участі", - сказала вона.

Член групи Анна Марія Кораца-Більдт підкреслила, що група ЄНП поділяє позицію Юлії Тимошенко щодо вирішення кризи в Україні.

"Ми повинні працювати разом і тільки тоді ми зможемо зупинити агресію Росії", - сказала вона та наголосила на необхідності докласти спільних зусиль для звільнення з російського полону народного депутата України Надії Савченко.

Інший член групи ЄНП та представник ХДС Німеччини Міхаель Галлер нагадав про позицію Канцлера Німеччини Ангели Меркель у цьому питанні: "Санкції проти Росії були застосовані через особливі обставини, і доки ці обставини не зникнуть, ми не маємо жодних підстав для скасування санкцій".

"Це в наших спільних інтересах: вирішити конфлікт в Україні", - додав він.

Зі свого боку Юлія Тимошенко зазначила: "Ми надзвичайно вдячні Федеральному Канцлеру за всі її зусилля, за те, що вона взяла на себе лідерство у цьому питанні".

Також Сандра Калнієте зауважила, що для України надзвичайно важливим є проведення реформ та боротьба з корупцією.

"Після виборів, що відбудуться у жовтні, Україні потрібно розпочати боротьбу з корупцією на місцевому рівні. Зараз ми та західні інвестори дуже занепокоєні через ситуацію з корупцією в Україні", - сказала вона.

Крім того, Сандра Калнієте побажала Юлії Тимошенко успіху на виборах та висловила захоплення її мужністю і відданістю Україні: "Я надзвичайно захоплювалася діяльністю уряду, який Ви очолювали. Ви працювали заради України. Бажаю Вам успіху".

"Ми дуже раді Вас знову бачити. Ми завжди були з вами", - додала також Анна Марія Кораца-Більдт.

Лідер "Батьківщини" подякувала за підтримку та наголосила, що буде і надалі захищати демократичні цінності в Україні.