Гройсман пропонує Раді позбавляти мандата нардепа за міжфракційні переходи

НовиниПолітика    04.03.2015 - 11:29

Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман пропонує Раді позбавляти народного депутата мандата за міжфракційні переходи. Відповідний законопроект №2300 від 04.03.2015 оприлюднений на сайті парламенту.

"Народний депутат, обраний за виборчим списком політичної партії (виборчого блоку політичних партій), чи народний депутат, який був висунутий відповідною політичною партією (виборчим блоком політичних партій) в одномандатному окрузі, може входити до складу лише однієї депутатської фракції тієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій), від якої він обраний", - йдеться в документі.

Згідно з документом, у разі невходження народного депутата, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення.

Крім цього, народний депутат, обраний в одномандатному окрузі, який зареєструвався кандидатом у народні депутати шляхом самовисування, або народний депутат, який був висунутий політичною партією (виборчим блоком політичних партій), які за результатами виборів не взяли участь у розподілі депутатських мандатів, у разі невходження до складу депутатської фракції або виходу або виключення зі складу фракції, а також народний депутат, обраний від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), які за результатами виборів прийняла участь у розподілі депутатських мандатів, якого виключили зі складу відповідної депутатської фракції, є позафракційним.

Згідно з проектом закону, позафракційні народні депутати можуть входити до складу депутатських фракцій або об'єднуватися у депутатську групу народних депутатів (далі - депутатська група). Позафракційні народні депутати, обрані від політичних партій (виборчих блоків політичних партій), які за результатами виборів взяли участь у розподілі депутатських мандатів, та які виключені із складу відповідних депутатських фракцій, які не можуть входити до складу депутатських фракцій або депутатських груп. Кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована на початку першої сесії.

Нагадаємо, сьогодні Рада відмовилася позбавити Мельничука права брати участь у 5 пленарних засіданнях.

Вчора у Раді побилися нардепи з Радикальної партії з колишнім однопартійцем Мельничуком.

Бійка Ляшко і Мельничука продовжилася в кулуарах.

Зазначимо, що 5 лютого 2015 р. Ляшко виключив зі своєї фракції екс-командира батальйону "Айдар" Мельничука. А сьогодні Мельничук увійшов до групи "Воля народу".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top