Гройсман пообіцяв "драконівські" штрафи для недобросовісних роботодавців

Новини Економіка 13.10.2017 - 06:14
Фото: Володимир Гройсман ( kmu.gov.ua)
Фото: Володимир Гройсман ( kmu.gov.ua)

Прем’єр вважає, що час вимагати від роботодавців оформляти всіх людей на роботу офіційно

У рамках підвищення мінімальної заробітної плати були ухвалені серйозні рішення про штрафні санкції, які застосувуватимуться до недобросовісних роботодавців. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю "5 каналу".

"Я вважаю, що ми маємо як працівники вимагати від наших роботодавців оформляти всіх людей на роботу офіційно. В цьому питанні треба поставити крапку", - вважає Гройсман.

Він додав, що час, коли найманого працівника сприймали як раба без прав і без документів, має відійти в минуле.

"Ми ухвалили рішення в рамках підвищення мінімальної заробітної плати, дуже серйозні, я б сказав "драконівські" штрафні санкції. Поки що ми їх навіть не впроваджували, тому що це десятки та сотні тисяч гривень, якщо знайдемо неоформленого працівника. Ми боремося за майбутнє людини, яка сьогодні працює. Вона працює, вона отримує зарплату, за неї повинні бути заплачені внески у Пенсійний фонд і вона повинна спокійно дивитися у майбутнє", - зазначив Гройсман.

Він додав, що недобросовісних роботодавців, які приховують зайнятість та від своїх найманих робітників сплату до пенсійного фонду, фактично роблять їх в майбутньому бідними.

"Ми це повинні змінювати. У тому числі є повноваження місцевих органів влади, які зараз отримали за законом повноваження, щоб стежити за цим і вживати відповідні заходи з детінізації", - наголосив Гройсман.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що накопичувальну пенсійну систему необхідно зробити недержавною.