Гривня зберегла свою стабільність, - Рада НБУ

Понеділок 25 лютого 2013 11:56

Правління Національного банку України в минулому році виконало основні принципи грошово-кредитної політики і свою основну функцію - забезпечило стабільність грошової одиниці України. До такого висновку прийшов Рада НБУ після оцінки дій уряду регулятора.

«Діяльність правління Національного банку України відповідала Основним засадами грошово-кредитної політики на 2012 р. Монетарні заходи, які були застосовані при проведенні грошово-кредитної політики, цілком відповідали тим процесам, які відбувалися на макроекономічному рівні, і цілям та завданням грошово-кредитної політики на 2012 р.», - сказано в рішенні Ради Нацбанку.

Зокрема, розвиток економіки України в 2012 р. знаходилося під істотним впливом зовнішніх несприятливих чинників. Через рецесивних тенденцій в світовій економіці знижувалися попит і ціни на традиційну українську експортну продукцію, що відповідним чином позначалося на показниках платіжного балансу та розвитку реального сектору економіки, повідомляє прес-служба НБУ.

Крім того, в 2012 р. були скоєно значні виплати за державними боргами, обсяг яких більш ніж удвічі перевищив платежі 2011 р. Проте, в таких складних умовах Нацбанку вдалося забезпечив підтримання низької інфляції - в минулому році приріст індексу споживчих цін склав "мінус" 0,2%. Це сприяло зростанню реальних доходів населення, збереженню вартості їхніх заощаджень та отримання українськими виробниками цінових переваг як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках збуту їх продукції.

Також такі дії сприяли збереженню стабільної ситуації на валютному ринку. Так обмінний курс гривні за безготівковими операціями в 2012 р. знизився на 0,29% - до 8,052 грн/дол. На готівковому ринку національна валюта за весь рік втратила в ціні всього 0,28% - до 8,088 грн/дол.

Рада Нацбанку також відзначив, що динаміка грошової пропозиції відповідала макроекономічної ситуації. Зокрема збільшення монетарної бази в 2012 р. на 6,4% забезпечило приріст грошової маси на 12,8%. Заходи, спрямовані на розвиток та посилення стійкості банківської системи, сприяли подальшому розширенню ресурсної бази банків - обсяг депозитів населення в 2012 р. збільшився на 19,0%.

Також було вжито заходів щодо стимулювання кредитної активності банків. «Були знижені облікова ставка і ставки по кредитах рефінансування, активно проводились операції з підтримання ліквідності банківської системи шляхом надання кредитів рефінансування і операції з купівлі цінних паперів, введений гнучкі вимоги до формування банками обов'язкових резервів», - зазначено в рішенні Ради НБУ.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся