Грищенко: Україна розглядає співробітництво з ГУАМ в контексті своїх євроінтеграційних прагнень

Україна розглядає співробітництво з ГУАМ в контексті своїх євроінтеграційних прагнень. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час 15-го засідання міністрів закордонних справ "Організації за демократію і розвиток ГУАМ" у м. Варшава в рамках саміту "Східного партнерства", повідомляє прес-служба МЗС.
У саміті ГУАМ взяли участь генеральний секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі, віце-прем'єр-міністр - міністр закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова Юріє Лянке, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, заступник Державного секретаря з питань східної політики МЗС Республіки Польща Єжи Помяновський, міністр закордонних справ Азербайджанської Республіки Ельмар Мамед'яров, заступник міністра закордонних справ Грузії Торнике Гоордадзе.

Міністри обговорили питання співробітництва у Каспійсько-Чорноморському регіоні та перспективи європейської інтеграції країн-учасниць. Особливу увагу було присвячено реалізації рамкових проектів, зокрема, ГУАМ - США, ГУАМ - Вишеградська група. За результатами Саміту підписано Спільну заяву щодо перспектив співробітництва в рамках організації та взаємодії в імплементації програм та проектів з метою подальшого утвердження європейських цінностей, принципів і стандартів у регіоні.

У своєму виступі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко наголосив на важливості економічної складової діяльності ГУАМ, зазначивши, зокрема, що товарообіг між країнами організації склав понад 4 млрд доларів.
Глава зовнішньополітичного відомства України наголосив на тому, що Україна розглядає ГУАМ в якості одного з пріоритетних механізмів регіональної співпраці та докладатиме всіх необхідних зусиль для розвитку цієї організації. Він також відзначив важливість того, що зустріч міністрів закордонних справ країн ГУАМ відбулась в рамках саміту "Східного партнерства", оскільки країни-члени ГУАМ в тому числі об'єднують спільні європейські прагнення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся