Грип в Україні в сезоні 2016-2017: епідемії, особливості, прогнози

НовиниМедицина    07.10.2016 - 19:00
Фото: епідемія грипу в Україні почнеться взимку
Фото: епідемія грипу в Україні почнеться взимку

Українців очікує епідемія східного грипу Н3N2, пік якої припаде на січень 2017

Щорічно епідемія грипу в Україні ставить під загрозу життя тисяч людей. Який прогноз захворюваності в цьому році, коли почнеться сезон грипу, і хто потрапляє в групу ризику, читайте в матеріалі РБК-Україна.

Грип в Україні 2016-2017: коли очікувати

З настанням осінніх холодів почався сезон простудних захворювань. У Центрі грипу та ГРВІ повідомили, що триватиме він до травня 2017 року. А появи грипу в Києві і на території України варто очікувати до зими. У грудні захворюваність грипом почне рости, а пік епідемії по країні прогнозується орієнтовно на другу половину січня - початок лютого 2017 року. Можливий спалах епідемії в новорічні свята.

Новий штам "Гонконг": особливості вірусу

У цьому році на території України очікується новий вид грипу Н3N2. Вперше цей штам з'явився в Гонконгу в 2014 році. Східний грип дуже небезпечний через відсутність до нього імунітету в українців.

За інтенсивністю Н3N2 перевершує торішній каліфорнійський вірус Н1N1. Таким чином, кількість хворих на грип в Україні може бути більшою, в порівнянні з епідемією січня-лютого 2016, однак цей штам не призведе до серйозних ускладнень.

 Грип в Києві і по Україні почнеться в грудні

Фото: Грип в Києві і по Україні почнеться в грудні

На відміну від Н1N1, який був найбільш небезпечним для дорослих молодих людей, вірус "Гонконг" в першу чергу вражає людей похилого віку, маленьких дітей і школярів.

У групі ризику діти, народжені після 2008 року, організм яких не стикався з даним штамом. У разі поразки вірусом у них можуть виникнути ускладнення у вигляді пневмонії.

Також до епідемії грипу "Гонконг" будуть особливо схильні люди похилого віку від 65 років, особливо ті, хто страждає на хронічні захворювання. Серед можливих ускладнень після грипу для цієї групи ризику: бронхіт, превмонія, серцево-судинні захворювання.

Як захиститися від епідемії

Найбільш дієвим способом профілактики майбутньої епідемії грипу в Україні 2016-2017 лікарі називають вакцинацію. Цього року до складу вакцини включені наступні штами, поява яких найбільш ймовірна взимку:

  • Мутована форма вірусу "Гонконг" (Н3N2) 2014 року;
  • Мутована форма вірусу "Каліфорнія" (H1N1) 2009 року;
  • Вірус форми В "Брісбен" 2008 року.

Щеплення потрібно зробити не пізніше середини листопада в зв'язку з тим, що імунітет до вірусу після вакцинації виробляється протягом 2-3 тижнів. В першу чергу вакцинацію рекомендують провести медичним працівникам, водіям громадського транспорту, вчителям і вихователям, працівникам торгівлі.

Заходи профілактики - вакцинація і вітамінізація

Фото: Заходи профілактики - вакцинація і вітамінізація

Серед стандартних профілактичних заходів для боротьби з грипом -загартовування, вживання вітамінів С і D, дотримання правил особистої гігієни, регулярне вологе прибирання в квартирі.

З початком сезону захворювань слід також уникати великих скупчень людей, користуватися антисептичними засобами після відвідування громадських місць і транспорту, триматися на відстані не менше 1,5 метра від людей, які кашляють або чхають.

On Top