Грип 2016: динаміка епідеміологічної ситуації в Україні

НовиниНадзвичайні події    21.01.2016 - 16:45
Фото: грип в Україні
Фото: грип в Україні

У багатьох навчальних закладах оголошено карантин

Епідемія свинячого грипу в 2016 році в Україні вже оголошено в декількох областях. Крім того, у багатьох школах в зв'язку з перевищеним пороговим рівнем захворюваності на ГРВІ з 18 січня оголошено карантин. У той же час, міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі у п'ятницю, 15 січня, в ході брифінгу заявив про те, що в Україні немає епідемії грипу. Також він розповів про те, що в країні 25 лабораторно підтверджених смертей від грипу.

16:45

 

У Запоріжжі на карантин закривають школи з 22 січня

Голова Запоріжжя Володимир Буряк розпорядився з 22 січня 2016 року закрити на карантин всі школи. Повідомляється також, що згідно інформації Запорізького міського відділення СЕС, регіон впритул наблизився до епідеміологічного порогу.

"Ми не можемо допустити, щоб діти наражалися на небезпеку захворіти. Наше завдання - мінімізувати ймовірність їх інфікування. Тому я розпорядився закрити всі школи міста", - заявив Буряк.

14:36

 

У Моз не рекомендують носити маски

"Маска не є ефективною для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Маска, звичайна хірургічна маска пропускає повітря, пропускає, відповідно, вірус. Вона може захистити, якщо хвора людина на себе одягне маску і буде спілкуватися з Вами... ці крапельки слизу, які містять вірус, будуть осідати на масці і затримуватися", - зазначила головний позаштатний епідеміолог Моз Ірина Колесникова, а також додала, що захистити від вірусу грипу можуть респіратори.

Разом з тим, головний позаштатний інфекціоніст Моз Ольга Голубовська запевнила, що вакцинація або своєчасне звернення до медичного закладу є головними способами уберегтися від грипу.

12:50

 

В Україні від грипу померли 60 осіб

Позаштатний епідеміолог Міністерства охорони здоров'я України Ірина Колеснікова у ході брифінгу повідомила, що в Україні за епідемічний сезон грипу померли 60 осіб.

Вона також зазначила, що найбільша смертність від грипу зафіксована в Одеській області. В регіональному розрізі у Вінницькій області - 7 смертей, Волинській - 1, Донецька - 5, Запорізька - 1, Запорізька -1, Кіровоградська -1, Миколаївська -1, Одеська -22, Рівненська -2, Сумська -2, Харківська - 5, Хмельницька -1, Черкаська -5, Чернівецька - 1, Київ -5.

12:40

 

В Україні через грип призупинили навчальний процес у половині шкіл

"станом на сьогоднішній день, за оперативною інформацією, практично у всіх регіонах нашої країни, за винятком Волинської, Житомирської, Закарпатської, Київської і Львівської областей, введені обмежувальні заходи, призупинені навчальні процеси. Близько 7,5 тисяч навчальних закладів, від загальної кількості - близько половини", - повідомив тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України Святослав Протас.

10:40

 

У київських школах карантин продовжено до 27 січня

"Тільки що відбулося засідання тимчасової надзвичайної комісії КМДА,прийнято рішення не завершувати ті заходи, які оголосили в Києві 16 січня. На сьогоднішній день як мінімум до середи заходи продовжені, заборона на навчальний процес у школах продовжено. Олімпіади, які планувалися серед школярів на ці суботу-неділю, перенесені на інший термін", - повідомив радник міського голови Києва Михайло Радуцький.

Він також зазначив, що для зниження поширення хвороби введені додаткові обмежувальні заходи, серед яких масковий режим, додаткова дезінфекція приміщень.

03:08

 

Моз домовився про термінових поставках ліків проти грипу в Україну

Згідно з повідомленням на сайті Міністерства охорони здоров'я, відомство домовилося з виробниками лікарських засобів про термінові поставки в Україну препаратів проти грипу - «Таміфлю» і «Реленца» (Zanamivir).

Відзначається також, що Моз прийме всі необхідні заходи для забезпечення зазначеними ліками медичних закладів та аптечної мережі.

14:50

 

В Україні від грипу помер 51

"На сьогодні, на жаль, у нас є 51 підтверджений випадок летальних випадків. Це, ще раз ми підкреслює, пізніше звернення людей, що належать до групи ризиків, до лікарів. Я ще раз хочу попросити, щоб були більш пильними, і навіть якщо сумніваєтеся - грип це чи ні - звертайтеся до поліклініки, лікарні", - заявив міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, і разом з тим додав, що причин для паніки немає.

14:40

 

У Києві спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ

"Кількість зареєстрованих хворих на ГРВІ та грип протягом 18 січня, у порівнянні з вихідними, збільшилася і становить 7 тисяч 253 людини. Станом на 19 січня в установах охорони здоров'я, у складі яких функціонують інфекційні, терапевтичні та пульмонологічні відділення, на стаціонарному лікуванні перебуває 434 хворих на ГРВІ та 166 хворих на грип", - йдеться в повідомленні Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації.

11:30

 

У Донецькій та Рівненській областях почалася епідемія грипу

Згідно з даними Державної санітарно-епідеміологічної служби України, епідемпоріг захворюваності грипом і гострими респіраторними вірусними інфекціями в даний час перевищено в Донецькій та Рівненській областях.

Відзначається також, що наближаються до епідемічного порогу Вінницька, Волинська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька області.

22:30

 

Моз заявляє, що дані про 46 померлих від грипу потребують перевірки

"Дані по 46 людей, померлих від грипу, не підтверджені ГУ "Український центр контролю та моніторингу захворювань". Вони є лабораторно діагностованими територіальними органами Держсанепідслужби з початку епідсезону станом на 18.01.2016 року, проте матеріал щодо цих хворих ще буде направлений для їх подальшого вивчення та ідентифікації в ГУ "Український центр з контролю і моніторингу захворювань" Моз України", - йдеться в повідомленні прес-служби Моз.

Наголошується, що на даний момент причиною летального результату є несвоєчасне звернення за медичною допомогою, а також відсутність щеплень проти грипу.

20:50

 

У черкаських школах оголосили карантин

"Протоколом засідання комісії департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради дорученопризупинити навчально-виховний процес в загальноосвітніх навчальних закладах міста з 19 по 23 січня(включно) внаслідок складних погодних умов і загострення епідемічної ситуації - гострих респіраторних захворювань і грипу", - йдеться в повідомленні прес-служби Черкаської міської ради.

20:22

 

У Сумській області ввели карантин у школах

"У зв'язку з наближенням епідситуації до порогового рівня, погіршенням погодних умов, у Сумській області з 19 по 23 січня буде введений карантин у загальноосвітніх школах по всій території області", - написав на своїй сторінці в Facebook начальник управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко.

Крім того, згідно з повідомленням місцевого видання "Данкор онлайн", в даному регіоні від грипу померло 5 осіб.

17:30

 

Моз повідомив про 46 померлих від грипу

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Василишин повідомив про те, що відомство констатує 46 летальних випадків від грипу.

"Можна було б говорити, що на сьогодні нічого страшного не відбувається у зв'язку з тим, що до рівня епідпорогу ми не дійшли, але на жаль, ми можемо констатувати, що на сьогоднішній день в Україні підтверджені 46 смертей від грипу",- сказав Василишин.

Також він розповів про те, що за прогнозами Моз епідпоріг буде подолана до 24 січня.

"Пропонуємо органам влади розглянути питання про доцільність при високих рівнях захворюваності дітей закриття шкіл так як це зробило місто Київ",- підсумував чиновник.

15:20

 

Моз пояснив, як відрізнити грип від ГРВІ

"Тяжкі форми грипу відразу починаються з високої температури тіла - 38,5 і вище. Перші добу-двоє немає вираженого так званого синдрому ураження респіраторного тракту - ні нежитю не буде у пацієнта, ні кашлю - це все додається через добу або більше і дуже характерним є біль і поцарапывание за грудиною. Вірус грипу вражає в основному трахею", - розповіла головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська.

Вона також зазначила, що при наявності зазначених ознак особливо уважними повинні бути вагітні, люди із зайвою вагою, серцево-судинними захворюваннями.

Також, за словами Голубовської, в цілях профілактики потрібно уникати великого скупчення людей, провітрювати приміщення, мити руки і менше торкатися руками обличчя.

14:30

 

У Києві рівень захворювання на грип не перевищує епідпоріг

Згідно інформації головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров'я з інфекційних захворювань Ольги Голубовської, у Києві епідеміологічний поріг захворювання на грип не перевищено.

"За останніми даними епідпоріг не перевищено. Вчора в Києві було нараду, де звітував головний санітарний лікар столиці. У Києві епидпорог не перевищено",- розповіла Голубовська.

Вона також не виключила, що кількість смертей від грипу може збільшиться.

Також, за словами Голубовської, домінуючим поразок - грип штампа H1N1, відомий як "свинячий".

"Прогнозується зараз 56% цього вірусу домінує в епідеміологічному сезоні прогнозується, що буде і до 80 відсотків домінування",- підсумувала вона.

12:00

 

Донецька ОДА оголосила про епідемію грипу в області

"За період з 11.01.2016 по 17.01.2016 в Донецькій області зареєстровано 17 689 випадків захворювань грипом і гострими респіраторними вірусними інфекціями. Показник захворюваності на 10 тис. населення становить 89,3, що в 2,5 рази вище, ніж на попередньому тижні. Епідемічний поріг перевищено в 1,6 рази", - зазначає обладміністрація.

Зазначається також про те, що з початку року від ускладнень від грипу померло 15 осіб.

Прес-служба Донецької ОДА повідомляє також про те, що запроваджено комплекс протиепідемічних заходів, і вжиті заходи щодо припинення навчального процесу.

11:40

 

У школах Житомирської області оголосили карантин

Прес-служба Житомирської ОДА повідомляє про те, що навчальні заклади Житомирської області оголосили карантин. Так, в Овруцькому районі закриті до 29 січня 38 закладів, у Бердичівському - 29 установ до 25 січня, у Малинському - до 31 22 січня закриті установи, в Радомишльському - 29 закладів до 22 січня, в Попільнянському - канікули до 25 січня. Також, в Новоград-Волинському оголошено карантин до стабілізації ситуації, в Бердичеві - до 22 січня, а в Житомирі - до 31 січня.

On Top