Грібаускайте: Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року

НовиниПолітика    17.01.2016 - 22:11
Фото: Даля Грібаускайте
Фото: Даля Грібаускайте

Президент Литви привітала Україну з дуже позитивним звітом Єврокомісії

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року. Про це вона повідомила в інтерв'ю телеканалу ICTV.

"Україна за два роки зробила величезну роботу з підготовки до лібералізації, і хочу привітати з дуже позитивним звітом Європейської комісії в грудні минулого року, в якому сказано: "Україна готова". Тобто, залишилася тільки політична процедура - затвердження радою ЄС. І думаю, що цілком можливо, що на протязі цього року, в кінці 2016-го або на самому початку 2017-го Україна отримає безвізовий режим з ЄС",- сказала Грібаускайте.

Вона підкреслила, що питання візової лібералізації є "технічним", в той час як для ратифікації угоди про зону вільної торгівлі "необхідний консенсус усіх країн - членів ЄС.

"Тобто, залишилася тільки політична процедура - затвердження радою ЄС. Думаю, цілком можливо, що протягом цього року, в кінці 2016-го або на самому початку 2017 року Україна отримає безвізовий режим з ЄС", - зазначила Грібаускайте.

Нагадаємо, керівники міністерств закордонних справ країн Європейського союзу (ЄС) розглянуть питання надання безвізового режиму Україні в березні або червні 2016 року, в залежності від швидкості впровадження необхідних для цього реформ.

On Top