Грібаускайте: Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року

НовиниПолітика    17.01.2016 - 22:11
Фото: Даля Грібаускайте
Фото: Даля Грібаускайте

Президент Литви привітала Україну з дуже позитивним звітом Єврокомісії

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Україна може отримати безвізовий режим з ЄС до кінця року. Про це вона повідомила в інтерв'ю телеканалу ICTV.

"Україна за два роки зробила величезну роботу з підготовки до лібералізації, і хочу привітати з дуже позитивним звітом Європейської комісії в грудні минулого року, в якому сказано: "Україна готова". Тобто, залишилася тільки політична процедура - затвердження радою ЄС. І думаю, що цілком можливо, що на протязі цього року, в кінці 2016-го або на самому початку 2017-го Україна отримає безвізовий режим з ЄС",- сказала Грібаускайте.

Вона підкреслила, що питання візової лібералізації є "технічним", в той час як для ратифікації угоди про зону вільної торгівлі "необхідний консенсус усіх країн - членів ЄС.

"Тобто, залишилася тільки політична процедура - затвердження радою ЄС. Думаю, цілком можливо, що протягом цього року, в кінці 2016-го або на самому початку 2017 року Україна отримає безвізовий режим з ЄС", - зазначила Грібаускайте.

Нагадаємо, керівники міністерств закордонних справ країн Європейського союзу (ЄС) розглянуть питання надання безвізового режиму Україні в березні або червні 2016 року, в залежності від швидкості впровадження необхідних для цього реформ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Прем'єр Баварії висунув Меркель ультиматум через біженців Клімкін попросив Могеріні забезпечити присутність дипломатів на суді над Савченко
On Top