Греція вимагає від Німеччини репарації за злочини нацизму

НовиниПолітика    12.09.2016 - 05:49
Фото: Алексіс Ципрас вважає, що Німеччина повинна виплатити Греції репарації за Другу світову війну
Фото: Алексіс Ципрас вважає, що Німеччина повинна виплатити Греції репарації за Другу світову війну

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас наполягає на частковому списанні боргу Греції та послабленні вимог щодо бюджетної економії

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас наполягає на тому, що Німеччина повинна виплатити його країні репарації за завдану шкоду в роки Другої світової війни. Про це він заявив на прес-конференції у Салоніках у неділю, 11 вересня, передає DW.

"Це є справою честі для Греції і її народу", - сказав Ципрас

Грецький прем’єр не уточнив, коли він хоче обговорити це питання з Німеччиною.

Він лише пообіцяв, що його уряд не робитиме жодних "поспішних кроків", і що наступний крок буде зроблений "у правильний час".

Крім того, Ципрас вимагає часткового списання боргу Греції кредиторами та послаблення вимог щодо бюджетної економії з боку Німеччини та інших кредиторів.

"Я сказав пані Меркель, що, за її логікою, договори повинні виконуватись. Того ж самого вимагаємо і ми: виконання того, про що домовилися", - сказав прем'єр, маючи на увазі обіцянку, дану кредиторами у 2012 році, про те, що частина боргу Греції буде списана, коли країна досягне первинного профіциту бюджету.

На думку Ципраса, незважаючи на свої фінансові проблеми, Греція є "оазою стабільності і миру" порівняно з іншими країнами у регіоні.

Зазначимо, протягом останніх років керівництво Греції неодноразово порушувало тему щодо виплати Німеччиною репарацій за злочини нацизму, оцінюючи їх розмір в різні суми - від 269 до 332 млрд євро.

У Берліні ці вимоги назвали абсурдними та наголосили, що питання репарацій юридично врегульоване.

Нагадаємо, Євросоюз планує збільшити екстрену допомогу біженцям, які "застрягли" в Греції, більш ніж в два рази.

On Top