ru ua

Греція оголосила про завершення обміну держоблігацій на 177, 25 млрд євро (доповнення)

Греція оголосила про завершення обміну державних облігацій загальним номіналом 177, 25 млрд євро, випущених в рамках грецького права і належали приватному сектору. Як повідомляється в прес-релізі грецького Агентства з управління державним боргом, в результаті обміну Греція повністю звільнила себе від зобов'язань по цих облігаціях на 177 млрд євро.

Згідно з умовами так званої програми участі приватного сектора в полегшенні боргового навантаження Греції (private sector involvement, PSI), замість колишніх держоблігацій інвестори отримують нові папери з номінальною вартістю на 53,5% менше оригінальною. Таким чином, в результаті обміну держоблігацій, регульованих грецьким правом, основний борг Греції скоротився приблизно на 95 млрд євро.

Нагадаємо, 9 березня 2012 р. Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій на 206 млрд євро, що належать приватному сектору. До обміну були добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством країни, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро). Греція ухвалила рішення задіяти так звану "застереження про колективні дії", яка дозволила поширити умови "добровільного" обміну на незгодні меншість. Таким чином, Греція обміняла всі папери, випущені в рамках грецького права (177 млрд євро), на нові облігації, регулюючим правом яких стало англійське.

Нові облігації сьогодні почали офіційно торгуватися на міжнародному ринку. Їх прибутковості в ході торгів становили від 14% до 19%, тобто процентні ставки за грецькими бондам як і раніше найвищі серед всіх 17 країн єврозони.

Також до обміну були пред'явлені облігації на 20 млрд євро з числа паперів, випущених в рамках іноземного права (всього 29 млрд євро). Таким чином, Греція реструктурує раніше випущені облігації загальним номіналом не менше 197 млрд євро (близько 96% від всіх паперів на руках у приватного сектора). Крім того, Греція продовжила до півночі 23-24 березня 2012 р. Термін пред'явлення паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, в надії довести рівень участі до 100%.

Номінальна вартість облігацій при обміні скорочена на 53,5%, що передбачає зменшення основного боргу Греції за облігаціями більш ніж на 100 млрд євро. На кожні 100 євро старих паперів інвестори отримали нові облігації номіналом 31,5 євро (представлені 20 серіями з погашенням між 2023 р. та 2042 р.) Плюс дворічні папери Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) номіналом 15 євро (таким чином реалізовано скорочення основного боргу на 53 , 5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть, за деякими даними, більше 75%, виходячи з так званої чистої наведеної вартості (NPV). Термін обігу нових паперів становить від 11 до 30 років, середньозважена ставка купона - 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%). В якості додаткового стимулу до обміну приватні інвестори отримали спеціальні цінні папери, виплати по яких залежать від майбутніх темпів зростання грецького ВВП.

Успішний обмін паперів дозволяє Греції уникнути безконтрольного дефолту 20 березня 2012 р., коли наступав термін виплат за старими облігаціями на 14,5 млрд євро. Цей дедлайн більше не актуальне.