ua en ru

Греція почне виходити з карантину з 4 травня

Греція почне виходити з карантину з 4 травня Ілюстративне фото (flickr)

З понеділка будуть відкриті церкви, школи, перукарні, книжкові магазини

У Греції з понеділка, 4 травня, розпочнеться поетапне скасовування обмежень через коронавірус. Про це заявив прем'єр-міністр Кіріакос Мицотакис, передає Еkathimerini.

Так, з 4 травня знімається основна частина обмежень на пересування громадян. Разом з тим організовані пляжі залишаються закритими. Також відкриються деякі магазини і підприємства послуг.

"Це книжкові магазини, електронні товари, служби техогляду автомобілів і магазини спортивних товарів. Відкриються перукарні, але за попереднім записом. Інша частина роздрібної торгівлі відновиться в понеділок, 11 травня, за винятком торговельних центрів. Вони відкриються 1 червня. У всіх магазинах, звичайно, буде обмежена щільність відвідувачів. Будуть вжиті суворі заходи для захисту працівників", - заявив прем'єр.

З цього дня церкви будуть відкриті для індивідуальних молитов, а з 17 травня віруючі зможуть взяти участь у Божественній літургії та інших службах.

Малоймовірно, що протягом літа будуть дозволені великі збори, фестивалі, концерти чи спортивні заходи з глядачами.

Крім того, заняття в старших класах ліцею розпочнуться 11 травня. Через тиждень підуть інші класи ліцею та гімназії. Школи, проте, будуть діяти за іншими правилами, і надалі буде застосовуватися дистанційне навчання дітей, яким з особливих причин не потрібно приходити на заняття.

"Початкові і дитячі сади залишаються закритими. Вони можуть бути відкриті 1 червня, і тільки якщо ми будемо абсолютно впевнені, що розвиток епідемії йде вниз", - заявив прем'єр.

Нагадаємо, 23 березня уряд Греції запровадив комендантську годину. Рух в країні обмежена, за рідкісними винятками. На вулиці дозволяється виходити тільки ті, хто йде на роботу або повертається з роботи, робить покупки в магазині або купує ліки, відвідує лікаря.

Крім того, у Греції коронавірусом заразився афонський чернець. Інфікований відвідував Британію з делегацією монастиря і повернувся на Афон 20 березня.