Греції необхідно довести відданість реформам, - Єврогрупа

Греція повинна продовжити проведення економічних реформ, незважаючи на досягнутий раніше прогрес. Таку заяву зробив глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер на прес-конференції після закінчення засідання Єврогрупи.

"Ми провели ретельну і дуже жваву дискусію. Ми раді відзначити, що Греція досягла значного прогресу за останній час. Однак для досягнення угоди з трійкою кредиторів уряду Греції необхідно показати справжню прихильність реформам", - підкреслив він.

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що "Греції необхідно продовжувати свої дії як у сфері оподаткування, так і в області структурних реформ економіки".

Нагадаємо, 6 жовтня 2012 р. високопоставлене джерело в уряді Греції повідомило, що країні необхідно ще два тижні на узгодження деталей скорочення в 2013-2014 рр. бюджету країни на 12 млрд євро. Досягненню домовленостей заважає незгода частини грецького уряду з заходами бюджетної економії на 1,2-1,5 млрд євро, які припадуть на урізування соціальних витрат.

Раніше прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що його Афіни будуть змушені оголосити дефолт вже в листопаді 2012 р., якщо міжнародні кредитори - Євросоюз (ЄС), Європейський центробанк (ЄЦБ) і Міжнародний валютний фонд (МВФ) - не схвалять виділення чергового кредитного траншу.

"Ключовим моментом для нас є ліквідні кошти, ось чому така велика необхідність ще одного траншу не пізніше кінця листопада. Інакше Греція опиниться без грошей", - повідомив прем'єр в інтерв'ю німецькій пресі.

На думку Самараса, грецький борговий тягар може бути полегшено, якщо ЄЦБ, який є держателем боргу країни, пом'якшить умови кредитування - погодиться на зниження процентних ставок за грецькими борговими паперами або перенесення терміну погашення облігацій.

Читайте також: ВВП Греції в 2008-2012 рр. скоротився значніше, ніж повідомлялося раніше

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся