ГПУ затримала столичного забудовника Войцеховського

НовиниНадзвичайні події    15.07.2016 - 15:07
Фото: прокуратура
Фото: прокуратура

Прокуратура підозрює його в ухилянні від сплати податків

Генеральна прокуратура України в п'ятницю вручила відомому на київському ринку забудовнику Анатолію Войцеховському повідомлення про підозру в ухиленні від сплати податків на суму 12,5 млн грн, створенні організованої злочинної групи та інших злочинах і затримала його, повідомляється в прес-релізі ГПУ.

"Генеральною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні... за фактами організації та керівництва А. Войцеховським організованою групою для самовільного заняття земельних ділянок в місті Києві, використання у 2004-2016 роках для незаконного будівництва житлових і офісних комплексів, привласнення коштів інвесторів у будівництво, ухилення від сплати податків", - наголошується в релізі.


Згідно з релізом, у зазначеному виробництві Генпрокуратура в 2015-2016 роках з метою об'єктивності розслідування об'єднала всі 46 виробництв, зареєстровані з 26 листопада 2012 року по діяльності А. Войцеховського.

"Встановлено, що він разом з учасниками злочинного угруповання в 2004-2013 роках придбав частки в статутних капіталах 12 підприємств (у 2014 році ці частки переоформлені на підставних осіб)", - зазначає Генпрокуратура.

За її даними, з допомогою зазначених підприємств злочинне угруповання самовільно захопило земельні ділянки під будівництво 40 об'єктів, яке триває без дозвільних документів і пов'язане з привласненням коштів інвесторів. Деякі з цих об'єктів введено в експлуатацію на підставі підроблених рішень судів, що незаконно реєструються в Державному реєстрі нерухомого майна.

"У кримінальному провадженні за дорученням процесуального керівника накладено арешт на самовільні будівництва і самовільно захоплені земельні ділянки, на майно А.Войцеховського всього на суму понад 200 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Генпрокуратура уточнює, що погодила повідомлення про підозру А. Войцеховському за фактом створення організованої злочинної групи для самовільного захоплення земельної ділянки територіальної громади Києва по вул.Закревського, 42 і будівництва ЖК "Перлина Троєщини", заволодіння під час цього будівництва шляхом обману грошовими коштами громадян на суму 2,6 млн грн.

Крім цього, у зазначеному кримінальному провадженні триває розслідування фактів самовільного захоплення ще 40 земельних ділянок в Києві та самовільного будівництва на них.

А.Войцеховський у вересні 2015 року заявляв про кампанію, що ведеться проти, пояснюючи її корупцією, здирництвом та недобросовісною конкуренцією відносно компаній, що будують соціальне житло.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що будівництво наступної черги житлового комплексу "Маргарита", що входить в перелік сумнівних будівництв, пов'язаних зі структурою бізнесмена Анатолія Войцеховського під назвою "Укогруп", припинено через незаконне будівництво на території школи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся