ru ua

ГПУ порушила кримінальну справу щодо судді зі Львівської обл. за фактом хабарництва

ГПУ порушила кримінальну справу щодо судді зі Львівської області за фактом хабарництва. Про це повідомляє прес-служба ГУБОЗ МВС.

Як встановлено, у провадженні судді перебувала адміністративна справа відносно місцевого мешканця, який порушив правила про валютні операції (ст. 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За накладення мінімального стягнення та повернення частини вилучених коштів суддя спочатку вимагав 900 дол., а коли їх отримав, то вирішив, що це недостойна оплата та зажадав ще 300 дол.

Окрім цього, суддя дізнався, що аналогічні матеріали відносно цієї ж особи є у провадженні іншого судді, й запропонував зайнятись улагодженням і цього питання, оцінивши свої послуги в 1 тис. дол.

Працівниками управління по боротьбі з організованою злочинністю зібрано достатньо доказів, у результаті чого Генеральною прокуратурою України порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 (хабарництво) та ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, ГПУ порушила справу щодо судді Вишгородського райсуду Київської області за фактом хабарництва.