ГПУ порушила справу за фактом заволодіння майном "Чорноморнафтогазу" на 15 млрд грн

НовиниНадзвичайні події    10.10.2014 - 17:14
Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом протиправного заволодіння майном публічного акціонерного товариства "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" на загальну суму майже 15 млрд грн.

Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом протиправного заволодіння майном публічного акціонерного товариства "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" на загальну суму майже 15 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Провадження відкрите за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) Кримінального кодексу України. Також Генпрокуратурою розслідується кримінальне провадження, розпочате ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України за фактом незаконного видобутку природного газу.

Повідомляється, що у ході перевірки дотримання вимог законодавства у діяльності ПАТ "Державне акціонерне товариство "Чорноморнафтогаз" встановлено, що група осіб у березні 2014 р., використовуючи документи, печатки та штампи вказаного публічного акціонерного товариства, протиправно заволоділа його майном на загальну суму майже 15 млрд грн та в подальшому передала його до незаконно створеного Кримського республіканського підприємства "Чорноморнафтогаз", чим заподіяла державі великої шкоди.

В свою чергу, службові особи Кримського республіканського підприємства "Чорноморнафтогаз", достовірно знаючи про відсутність у підприємства спеціального дозволу на користування ділянкою надр в період березня-жовтня поточного року, здійснили видобуток природного газу в об'ємі 600 млн куб. м, чим завдали збитків державі на суму 240 млн грн.

За результатами проведеної перевірки Генеральною прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення вказаних кримінальних правопорушень. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, у березні 2014 р. ГПУ оскаржила в суді призначення нового керівника "Чорноморнафтогазу".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top