ГПУ порушила справу за фактом недоотримання "Укрнафтою" 640 млн грн при продажу нафтопродуктів на УМВБ

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом недоотримання ПАТ "Укрнафта" більше 640 млн грн при продажу нафтопродуктів на Українській міжбанківській валютній біржі.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом недоотримання ПАТ "Укрнафта" більше 640 млн грн при продажу нафтопродуктів на Українській міжбанківській валютній біржі. Про це під час брифінгу повідомив прес-секретар ГПУ Юрій Бойченко, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, ГПУ розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб ПАТ "Укрнафта", які вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки) та посадових осіб ПрАТ "Українська міжбанківська валютна біржа" за ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

В ході перевірки додержання вимог законодавства під час організації та проведення в липні 2014 р. аукціону з продажу нафти сирої і газового конденсату прокурори відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави встановили факт незаконного зменшення ціни продажу продукції.

"Зокрема, службові особи ПАТ "Укрнафта" та ПРАТ "Українська міжбанківська валютна біржа" всупереч законодавству організували і здійснили реалізацію майже 314 тис. тонн сирої нафти і газового конденсату за стартовою ціною без урахування ПДВ, внаслідок чого ПАТ "Укрнафта" недоотримала понад 640 млн грн", - наголошується в повідомленні.

За результатами проведених перевірок Генеральною прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення посадовими особами ПАТ "Укрнафта" та УМВБ зазначених кримінальних правопорушень. Триває досудове розслідування.

Санкція ч. 2 ст. 364 і ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до шести років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся