ГПУ повернула у держвласність землі в національному парку "Голосіївський"

ГПУ повернула у держвласність землі в національному парку "Голосіївський"
Фото: ГПУ

Земельні ділянки знаходилися у приватній власності, для будівництва та обслуговування житлових будинків

Генеральна прокуратура України (ГПУ) повернула у державну власність земельні ділянки загальнодержавного природно-заповідного фонду Національного природного парку "Голосіївський". Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

"За результатами прокурорських перевірок виявлено земельні ділянки лісогосподарського призначення, надані громадянам у приватну власність для будівництва та обслуговування житлових будинків, будівель і споруд на підставі рішення Коцюбинської селищної ради Київської області у 2010 році. У той же час зазначені рішення прийнято з перевищенням наданих законодавством повноважень, вказані землі розташовані за межами селища, вони не вилучені з постійного користування користувача - комунального підприємства лісопаркового господарства, не проведено обов'язкової державної експертизи проектів землеустрою щодо відведення цих земельних ділянок тощо", - йдеться в повідомленні.

За рішенням районного суду розпорядчі акти селищної ради та виданих на їх підставі державних актів на право приватної власності на землю були визнані недійсними.

Однак зазначені судові рішення апеляційної та касаційної інстанції скасовано, а у задоволенні позовних вимог прокурора відмовлено.

"Переглядаючи справи за позовами прокурора з цього питання, погодившись з доводами Генеральної прокуратури України, Верховний Суд України 30.09.2015 скасував два незаконних рішення установи вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ і направив одну справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції, а в інший залишив у силі рішення першої інстанції", - заявили в ГПУ.

Нагадаємо, 1 травня 2014 р. межі національного природного парку "Голосіївський" були збільшені на 6462,62 га згідно указу Президента України №446/2014.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся