ГПУ просять перевірити банкіра Дядечка на причетність до фінансування тероризму

Новини Фінанси 11.10.2016 - 15:22
Фото: Сергій Дяченко
Фото: Сергій Дяченко

Народний депутат Юрій Береза звернувся до генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням ретельно перевірити інформацію щодо власника банку "Союз" Сергія Дядечка. Про це йдеться у відповідному депутатському зверненні.

Депутат стверджує, що, за даними ряду ЗМІ, компанії, пов'язані з власником банку "Союз" Сергія Дядечка, можуть мати відношення до фінансування терористичних угруповань, що діють у так званій ДНР.

"Мова йде про фірму "Ніко", яка, за деякими даними, продає в Україну ліки, виготовлені в окупованій терористами Макіївці. Підконтрольні менеджменту цієї компанії фірми "Донбасфарм" і "Нікафарм" навіть зареєстровані в так званому "міністерстві доходів і зборів ДНР". Склад "Ніко" знаходиться у Вишневому. Далі продукція продається по всій Україні... Згідно з реєстром юридичних осіб України, власником компанії "Ніко" є Тамара Дядечко – мати банкіра Сергія Дядечка. У той же час вона є членом наглядової ради банку "Союз". Саме в цьому банку розміщені рахунки компанії "Ніко", - підкреслив Юрій Береза.

За словами народного депутата, правоохоронним органам і спецслужбам також слід ретельно розслідувати діяльність банку "Союз" у часи президентства Януковича.

"Численні публікації в засобах масової інформації свідчать, що банк "Союз", як і група інших пов'язаних з ним фінустанов, був одним з конвертаційних центрів у великій мережі по відмиванню грошей за часів президентства Януковича на 2010-2014 роках. Є підстави вважати, що свого часу саме через банк "Союз" були виведені мільярди вкладів і державного рефінансування з "Родовід Банку", - зазначив Юрій Береза у своєму зверненні.

ГПУ просять перевірити банкіра Дядечка на причетність до фінансування тероризмуГПУ просять перевірити банкіра Дядечка на причетність до фінансування тероризму

Як нагадують українські ЗМІ, 28 березня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва за позовом власника банку "Союз" Сергія Дядечка скасував рішення Нацбанку про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Саме рішення про ліквідацію "Союзу" було прийнято НБУ 15 березня 2016 року. 26 квітня регулятор програв і апеляцію, а 28-го квітня вирішив повторно відправити "Союз" на ліквідацію. Також за даними ЗМІ, 12 липня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва знову визнав рішення НБУ протиправним і скасував ліквідацію та відкликання ліцензії "Союзу". У даний момент ліквідація банку "Союз" заблокована в судових інстанціях.

Також із ЗМІ стало відомо, що Сергій Дядечко допоміг скандально відомому судді Артуру Ємельянову уникнути арешту 300 мільйонів гривень на рахунку в банку ліхтенштейнському. Сергій Дядечко заявив Печерському районному суду Києва, що панамська компанія Restwood Products Corporation, рахунком якої в банку Liechten Steinische Landes-Bank AG, за даними Генеральної прокуратури України, розпоряджалася екс-дружина судді Ємельянова Світлана, належить йому.

Видання писали, що це признання Сергія Дядечка стало підставою для відхилення клопотання Генпрокуратури про арешт 13,13 млн швейцарських франків (близько 300 млн грн) на рахунку в банку Князівства Ліхтенштейн – Liechten Steinische Landes-Bank AG суддями Печерського суду.

У серпні стало відомо, що резиденція Сергія Дядечка в Князівстві Монако була пограбована. З маєтку українського банкіра винесли сейф, у якому, за даними французьких ЗМІ, зберігалися коштовності та грошові кошти на суму близько двох мільйонів євро. Справа набула широкого розголосу у французькій пресі, так як власник банку "Союз" Сергій Дядечко є президентом і головним спонсором баскетбольного клубу "Монако".