ru ua

ГПУ підозрює фірму дружини екс-чиновника часів Януковича у несплаті земельного податку

ГПУ підозрює фірму дружини екс-чиновника часів Януковича у несплаті земельного податку Фото: Генеральна прокуратура (РБК-Україна)

Фірма занизила податкові зобов'язання на майже 2 млн гривень

Генеральна прокуратура України підозрює ТОВ "Київ-Арт" в ухиленні від сплати земельного податку у сумі 1,89 млн гривень. Про це свідчить рішення Печерського райсуду Києва, передають "Наші гроші".

Згідно з матеріалами суду, слідство встановило, що на підставі протоколу комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування у 2015 році Київська міськрада дала дозвіл "Київ-Арт" на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що знаходиться на проспекті Маяковського у Києві, в оренду

Земля відводилася для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу та закладів громадського харчування. Товариство отримало техпаспорт на ділянку загальною площею 11 244 тис. кв м.

При цьому ТОВ задекларувало оплату земельного податку за цю ділянку на рівні 1% від нормативної вартості, в той час як встановлений розмір оплати становив 3%.

Слідство також встановило, що торік чиновники фірми шляхом подання уточнюючої декларації з плати за землю за 2016 рік самостійно та безпідставно скорегували вартість земельної ділянки, зменшивши її в три рази. Це було зроблено шляхом зміни функціонального призначення ділянки з комерційною (коефіцієнт 2,5) на землю громадського призначення (коефіцієнт 0,7).

У підсумку, "Київ-Арт» штучно занизило зобов'язання із земельного податку на суму 1,89 млн гривень.

У суді прокуратура клопотала про доступ до банківських рахунків "Київ-Арт" і до документів, щодо оренди приміщень. Суд ці клопотання задовольнив.

Засновниками "Київ-Арт" є британська компанія "Вестертон Коммерс ЛЛП" і Марина Пелих, дружина екс-голови Державного управління справами часів каденції екс-президента Віктора Януковича Андрія Кравця.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко просить Швейцарію прискорити повернення Україні заморожених активів оточення Януковича.