ru ua

ГПУ оголосила підозру ряду правоохоронців Києва за незаконне затримання учасників Євромайдану

Генеральна прокуратура оголосила підозру ряду посадових осіб м Києва, причетних до вчинення злочинів під час мирних акцій протесту, відомих як Євромайдан

Генеральна прокуратура оголосила підозру ряду посадових осіб м Києва, причетних до вчинення злочинів під час мирних акцій протесту, відомих як Євромайдан. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Як повідомляється, 24 липня 2014 р. прокурорами управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України спільно зі слідчими головного слідчого управління повідомлено про підозру ряду працівників органів внутрішніх справ, прокуратури та суду за фактами вчинення ними незаконного затримання осіб, які брали участь у масових акціях протесту у м. Києві упродовж січня-лютого 2014 р. на підтримку Майдану, незаконного притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також за фактами постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою учасникам цих ненасильницьких акцій.

"Мова йде про слідчих органів Головного управління МВС України в м. Києві, прокурорів міської та районної прокуратур міста Києва, а також суддю районного суду столиці. Наразі вирішується питання про обрання їм міри запобіжного заходу. Триває досудове розслідування", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, відомості про вчинення вказаних кримінальних правопорушень Генеральною прокуратурою ще в лютому цього року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтями 371, 372, 375, 366 КК України.