ua en ru

У ДПСУ роз'яснили новий порядок перетину кордону громадян із дітьми

У ДПСУ роз'яснили новий порядок перетину кордону громадян із дітьми Фото: діти на кордоні

Один із батьків тепер може вивезти дитину без згоди іншого лише при постійному консульському обліку

Державна прикордонна служба роз’яснила новий порядок перетину кордону громадян України, які подорожують з дітьми. Відповідні зміни до Правил перетину кордону громадянами України внесено постановою Кабінету міністрів від 19.10.2016 №733, повідомляє прес-центр ДПСУ.

Зазначено, що нововведення стосується посилення контролю щодо виїзду за кордон громадян України, які не досягли 16-річного віку.

"Відтепер такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріально засвідченої згоди іншого виключно за наявності в паспортному документі дитини відмітки про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном, а не тимчасовому консульському обліку", - йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що на постійний консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають за кордоном.

Повідомляється, що до внесення змін такий виїзд був можливий також за наявності відмітки про тимчасовий консульський облік, що в подальшому могло призвести до оскарження правомірності виїзду.

"Запроваджено новий порядок, аби запобігти незаконному вивезенню за кордон дітей одним із батьків без дозволу другого. Він буде сприяти захисту прав як дітей, так і другого з батьків", - пояснили в ДПСУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий пункт пропуску на українсько-польському кордоні збудують за два роки.