Говорити про повернення делегації РФ в Асамблею поки занадто рано, - ПАРЄ

НовиниПолітика    14.09.2016 - 17:25
Фото: у ПАРЄ відмовилися офіційно коментувати заява Києва про можливий вихід
Фото: у ПАРЄ відмовилися офіційно коментувати заява Києва про можливий вихід

Будь-які питання про оцінку складу і повноважень майбутньої російської делегації в ПАРЄ залишаються відкритими

У Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що поки занадто рано говорити про підтвердження повноважень російської делегації після проведення виборів в Держдуму РФ. Про це повідомив співробітник апарату ПАРЄ, передає DW.

У ПАРЄ відмовилися офіційно коментувати заяву Києва про можливий вихід з ПАРЄ української делегації в разі повернення Росії в асамблею.

Однак працівник ПАРЄ сказав, що "емоції українців можна зрозуміти", але такий крок був би "невиправданим з точки зору подальшого захисту самої України в ПАРЄ".

Російська влада не запросила моніторингову місію ПАРЄ на вибори в Держдуму РФ, що негативно сприйняли у Страсбурзі.

"ПАРЄ не буде спостерігати за проведенням виборів у Росії, тому будь-які питання про оцінку складу і повноважень майбутньої російської делегації в ПАРЄ залишаються відкритими", - йдеться в повідомленні.

Видання DW з посиланням на власні джерела повідомляє, що в ПАРЄ сформувалося "впливова меншість", яка виступає за повернення Росії в Асамблею. Лідери деяких політичних груп керуються принципом "Росія занадто велика, щоб її ігнорувати".

Їх групі протистоїть "мовчазна більшість" національних делегацій, які дотримуються думки, що для повернення в ПАРЄ РФ повинна виконати вимоги резолюції асамблеї з Криму і Донбасу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може призупинити участь в ПАРЄ у разі визнання виборів у Криму.

On Top