ua en ru

Держземагентство підготувало нову методику нормативної оцінки сільськогосподарських земель

Державне агентство земельних ресурсів України підготувало нову методику нормативної оцінки сільськогосподарських земель. Про це повідомив голова Держземагентства Сергій Тимченко у своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна".

"Зараз на погодженні знаходиться принципово нова методика нормативної оцінки сільськогосподарських земель", - повідомив він.

За словами Тимченка, чинна до останнього часу нормативна оцінка земель останній раз проводилася в 1993-1995 рр. перед розпаюванням. Причому робилося це на основі даних економічних результатів господарюючих суб'єктів 80-х років минулого століття, що відображало реалії радянської економіки з її обсягами капітальних витрат на зрошення, закладання хмільників, виноградників, садів і т.д.

"Зрозуміло, зараз в Україні принципово нові реалії в аграрній економіці, і їм треба відповідати. Ми взяли за основу головний критерій - фактичну врожайність, у зв'язку з чим отримали цифри змін в урожайності основних культур. Відповідно, у степових посушливих зонах оцінка знизилася, адже системи зрошення фактично давно не працюють. Підвищилася оцінка земель у лісостеповій зоні, де більш висока врожайність, не потребує капітальних витрат", - зазначив Тимченко.