Держстат розширив анкету всеукраїнського перепису населення

Вчора Державна служба статистики представила проект програми всеукраїнського перепису населення, який заплановано на 2013 рік. В порівнянні з минулим переписом, що проводився в 2001 році, Держстат розширив анкету, додавши в неї питання про економічний стан і зайнятість опитуваних громадян. Експерти вважають, що дані пункти анкети суперечать закону про захист персональних даних, пише "Комерсант-Україна".

Проект програми всеукраїнського перепису населення був підготовлений Державною службою статистики спільно з Фондом народонаселення ООН. Спочатку передбачалося, що громадян України перерахують в 2012 році, проте в Держстаті упевнені, що терміни проведення перепису будуть зміщені і всеукраїнський опит відбудеться в 2013 році. "Офіційного рішення про перенесення поки немає, але перепис не проводиться в роки виборів та інших заходів, що проводяться в масштабах країни, таких, як, наприклад, Євро-2012. Це впливає на статистику", - пояснила заступник голови Держстату Наталія Власенко. За її словами, перепис населення обійдеться державному бюджету приблизно в 1 млрд грн.

Як відомо, перший всеукраїнський перепис населення відбувся в 2001 році. Тоді анкета складалася з 14 пунктів. Цього разу Держстат збільшив список питань до 27. Спочатку українцям стандартно запропонують вказати дату і місце народження, громадянство і національність.

Разом з цим в анкеті з'явилися уточнюючі питання, зокрема, про мови. Тепер, окрім питання про рідну мову, у громадян окремо питатимуть, чи володіють вони українською мовою і мовою жестів.

Відзначимо, чисельність населення України за 2 міс. 2012 р. скоротилася на 30,39 тис. - до 45,603 млн осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся