ua en ru

Держрезерв передав вісім елеваторів Аграрному фонду

Державне агентство резерву України передало до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства вісім підприємств з елеваторами та млинами. Відповідне розпорядження підписано прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. Тепер з комплексами буде працювати Аграрний фонд, який до цього був змушений залучати для зберігання і переробки зерна приватні потужності. Про це повідомив генеральний директор Аграрного фонду Олександр Кірюк.

Передача восьми елеваторів з вітряками у підпорядкування Мінагрополітики дозволить зекономити державні кошти на зберіганні зерна, забезпечити хлібопекарські підприємства борошном для виготовлення соціальних сортів хліба та створити в аграрній сфері нові робочі місця.

"З передачею елеваторів в розпорядження профільного Міністерства держава зможе економити за рік майже 200 мільйонів гривень, які ми раніше платили за користування приватними потужностями. Також зерном будуть завантажуватися млини, які зможуть виробляти на рік до 700 тисяч тонн борошна на соціальний хліб. Звідси - економічна ефективність використання потужностей і створення нових робочих місць в регіонах", - сказав гендиректор Аграрного фонду.

Зазначимо, що частину потужностей Державного агентства резерву в останні роки були завантажені лише частково. Про це раніше повідомляли в прес-службі самого агентства: "Держрезерв має розгалужену мережу підприємств, які можуть якісно зберігати продовольчі товари, витримуючи обов'язковий кліматичний режим, всі норми ГОСТ та ДСТУ. На сьогоднішній день частина з них використовують свої площі не в повній мірі, від цього втрачає, насамперед, держава".

Нагадаємо, кілька років тому в ході реорганізації ДАК "Хліб України" деякі комплекси з елеваторами і млинами були передані з розпорядження Мінагрополітики розпорядження Держрезерву. Однак Держрезерв не зміг завантажити їх на 100%. Крім восьми згаданих, в управлінні Держрезерву залишаються 17 підприємств з елеваторами та млинами.