ru ua

Держпідприємництво не погодило законопроект, дозволяючий реєстрацію ГМО після державної екологічної експертизи

Держпідприємництво опрацювало та відмовило в погодженні розробленого Міністерством екології та природних ресурсів України проект Закону України "Про внесення змін до закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів".

Держпідприємництво опрацювало та відмовило в погодженні розробленого Міністерством екології та природних ресурсів України проект Закону України "Про внесення змін до закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Запропонованим документом передбачається введення норми стосовно того, що державна екологічна експертиза є підставою для державної реєстрації ГМО. Варто зауважити, що для здійснення державної реєстрації ГМО, окрім висновку державної екологічної експертизи, є необхідним також висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи", - йдеться в повідомленні.

Разом з цим, проектом закону пропонуються зміни щодо державної екологічної експертизи, для якої передбачається встановити договірні відносини в питанні оплати відповідних послуг. Проте зазначене не відповідає єдиним підходам державної політики щодо регулювання одних і тих самих відносин.

За позицією Держпідприємництва, більш прийнятним способом державного регулювання є затвердження урядом граничних норм тарифів на проведення державної екологічної експертизи в залежності від кожного конкретного випадку із зазначенням чітких характеристик документації, які обумовлюють різницю в ціні.