ua en ru

Держобвинувачення у справі Оксани Макар проситиме суд про відкрите засідання, - ГПУ

Державне обвинувачення у справі Оксани Макар під час попереднього слухання кримінальної справи, призначеного на 24 травня 2012 р., проситиме суд проводити відкрите судове засідання. Про це повідомив керівник групи підтримання державного обвинувачення у цій справі, старший прокурор відділу Головного управління підтримання державного обвинувачення в суді Генеральної прокуратури України (ГПУ) Ярослав Кривов'яз, передає прес-служба ГПУ.

"Підтримання державного обвинувачення у справі доручено групі досвідчених прокурорів. Відповідно до розпорядження заступника Генерального прокурора України, до складу групи включено двох працівників прокуратури Миколаївської області. Державне обвинувачення під час попереднього слухання кримінальної справи, призначеного на 24 травня 2012 р., проситиме суд розглядати справу у відкритому режимі, оскільки ця справа набула досить широкого суспільного резонансу, причому не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. Ми вважаємо, що відкрите засідання забезпечить повну прозорість процесу, за яким безумовно спостерігатиме весь світ. Закритими, думаю, будуть лише засідання, на яких досліджуватимуться докази, що розголошують інтимні відомості. Також хочу наголосити, що державне обвинувачення проситиме суд розглядати цю справу не одноосібно, а колегіально", - зазначив Кривов'яз.

Він пояснив, що колегіальний розгляд таких справ передбачений законодавством.

"Цього вимагає закон. Відповідно до чинного на сьогодні Кримінально-процесуального кодексу України, судовий розгляд у даній категорії справ проводиться колегіально, тобто у складі трьох суддів. Тож 24 травня Центральним районним судом м. Миколаєва буде вирішено низку процесуальних питань, а саме: чи підсудна справа даному суду, чи можна призначати справу до судового розгляду для її слухання по суті, чи немає підстав для зміни міри запобіжного заходу, і серед інших питань має бути, виходячи з вимог КПК, рішення про слухання справи колегіально", - додав прокурор.

За його словами, санкції статей, що інкримінуються обвинуваченим, передбачають позбавлення волі на строк від 10 до 15 років і аж до довічного позбавлення волі.

"Обвинуваченням інкримінується вчинення особливо тяжких злочинів, санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, або довічне позбавлення волі. Але перш ніж говорити про якісь конкретні строки, спочатку мають бути досліджені усі докази у ході судового слідства. Якщо ж ці докази знайдуть своє підтвердження, то з урахуванням тяжкості вчинених злочинів не виключено можливості призначення максимального покарання. Але, знову ж-таки, усі крапки над "і" має поставити суд. Державні обвинувачі орієнтуватимуть суд на призначення винним покарання з урахуванням ступеню тяжкості вчинених злочинів та характеристик цих осіб",- пояснив Кривов'яз.

Нагадаємо, вчора, 16 травня, міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко заявив, що суд має право розглядати резонансну справу про вчинення в Миколаєві особливо тяжкого злочину відносно Оксани Макар в закритому режимі.

Оксану Макар знайшли 10 березня ц. р. в Миколаєві недалеко від будмайданчика у важкому стані - тіло дівчини було обвуглене, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство дівчини 1993 року народження. Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двоє з них були відпущені правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести в Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

Оксана Макар померла 29 березня ц. р. в Донецькому опіковому центрі.