Держлісагентство заявляє про масштабне всихання лісів в Україні

НовиниНадзвичайні події    13.09.2016 - 12:25
Фото: в Україні масово всихають ліси
Фото: в Україні масово всихають ліси

Площа всихання лісів щорічно збільшується на 8 тис. га

Проблема всихання лісів в Україні набуває загрозливих масштабів. Про це в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" повідомила тимчасово виконувач обов'язків голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич.

"Сьогодні ми зіштовхнулися з проблемою всихання лісів. Якщо раніше вона мала винятковий характер, то зараз проблема набула досить таки загрозливих масштабів. Можемо сказати, що площа усихання лісів, особливо ялинників, щорічно збільшується майже на 8 тис. га. І ситуація буде тільки погіршуватися", - заявила вона.

За словами чиновниці, частина лісів у Карпатах була створена штучно за часів Радянського Союзу. Однак тоді при створенні карпатських лісів не було враховано всю специфіку грунтових і мікробіологічних умов. Саме це і стало причиною розвитку патологічних процесів, пов'язаних з усиханням.

Христина Юшкевич також зазначає, що проблема масового всихання лісів існує на більшості територій як України, так і всієї Європи.

"Це викликано зниженням рівня грунтових вод. І для дерев з поверхневою кореневою системою така ситуація стала критичною. Дерева просто не отримують необхідну кількість води. Це один з факторів всихання, є й інші, зокрема шкідники", - повідомила вона.

Для вирішення проблеми, на думку Христини Юшкевич, необхідно залучати міжнародних експертів та молодих спеціалістів, науковців, які допоможуть замінити лісові насадження, адаптувати їх до українських кліматичних умов, зробити їх більш довговічними і відновити лісовий фонд країни.

Проте програма з відновлення лісів потребує фінансування, а, за словами чиновниці, у 2016 році Держлісагентство отримало надзвичайно малий бюджет.

"Через брак коштів ми не можемо вчасно реагувати та запобігати поширенню цієї проблеми", - підсумувала Юшкевич.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Криму Ялтинський заповідник перетворили на звалище сміття.

On Top