ua en ru

Держгеонадра спростить процедуру отримання ліцензій для малого надрокористування 

Держгеонадра спростить процедуру отримання ліцензій для малого надрокористування  Фото: Роман Опімах (gmk.center)
Автор: РБК-Украина

Мова йде зокрема про родовища піску та піщано-гравійної суміші в річках

Державна служба геології та надр планує спростити процедуру отримання спеціальних дозволів на розробку надр корисних копалин місцевого значення.

Про це в інтерв’ю "Главкому" повідомив голова служби Роман Опімах.

"Крім організаційних моментів - подача заяви на участь в аукціоні через електронний кабінет надрокористувача - паралельно ми плануємо дещо спростити. Наприклад, якщо ви - власник землі до 25 гектарів, то можете отримати спецдозвіл на розробку місцевої корисної копалини без аукціону, бо інший суб’єкт діяльності на вашу землю не прийде", - зазначив голова Держгеонадр.

Мова йде зокрема про родовища піску, піщано-гравійної суміші в річках тощо.

"Є чітке розуміння того, що корисні копалини місцевого значення можуть розроблятися більш ефективно. Але вони не розробляються тільки тому, що процедура отримання погоджень є досить складною. До прикладу, для отримання спецдозволу вам, умовно з полонини, потрібно їхати в Київ, і не один раз, щоб оформити всі документи", - додав Опімах.

Нагадаємо,раніше голова Держгеонадр презентував пакет реформ із новими правилами для надрокористувачів. Зокрема реформа передбачає спрощення правил для "малого надрокористування", а також розстрочка платежів за видання спецдозволів, вільний обіг спецдозволів.

Зміни в законодавство про надрокористування підтримав голова виконавчого комітету Ради реформ України Михайло Саакашвілі.

Раніше депутати екологічного комітету парламенту схвалили діяльність Державної служби геології та надр у першому півріччі поточного року. Зокрема рішення щодо запуску службою Єдиного вікна надрокористувача, що дало змогу вдвічі скоротити кількість повернень документів заявникам та налагодити ефективний діалог із суб'єктами ринку.