ru ua

ДФІ встановила, що керівництво нацпроекту "Повітряний експрес" закуповувало землю втридорога

ДФІ встановила, що керівництво нацпроекту "Повітряний експрес" закуповувало землю втридорога "Повітряний експрес" – залізничне сполучення між Києвом та аеропортом "Борисполем".

В ході ревізії виявилося, що на сумнівних депозитах було розміщено понад 100 млн грн.

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДП "Дирекція з будівництва та управління національного проекту "Повітряний експрес" були виявлені суттєві порушення фінансової дисципліни. Про це повідомляє прес-служба Держфінінспекції України.

Фінансові інспектори з'ясували, що керівництво підприємства без проведення конкурсних торгів і без узгодження Держінвестпроекту в грудні 2014 року розмістило частина кредитних коштів на депозитних рахунках ТОВ "Фінансова компанія "Сапфір Фінанс" - на суму майже 82 млн грн та ПАТ "Банк професійного фінансування" - на 25 млн грн. А в січні 2015 року ПАТ "Банк професійного фінансування" визнане неплатоспроможним, а в квітні 2015 року розпочато процедуру його ліквідації. Фактичного же місцезнаходження ТОВ "Фінансова компанія "Сапфір Фінанс" инспектаорами не було встановлено.

Також під час ревізії було встановлено, що у лютому - березні 2014 року підприємство ініціювало викуп для потреб проекту земельних ділянок, що належать ТОВ "Південна Бухта", загальною площею понад 1,3 га в Київській області. У травні 2014 року підприємство, не маючи на це права, самостійно уклала з фізичною особою три договори купівлі земельних ділянок загальною площею понад 7,7 га на суму 46,3 млн грн. Раніше згаданий громадянин придбав ці земельні ділянки в квітні-травні 2014 року у того самого ТОВ "Південна бухта" за 5,2 млн грн. Тобто різниця між ціною придбання зазначених ділянок та вартістю їх подальшого продажу Підприємству становить 41,1 млн грн.

За результатами перевірки директора ДП "Нацпроект "Повітряний експрес" притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали ревізії передано в правоохоронні органи.

Нагадаємо, в березні 2015 Пивоварський заявив, що проект "Повітряний експрес" в його нинішньому вигляді неефективний.