ua en ru

У Держдумі РФ готують законопроект про відповідальність за образу президента

У Держдумі РФ готують законопроект про відповідальність за образу президента Фото: Володимир Путін

За образу Путіна росіянам може загрожувати позбавлення волі

У Державній думі Російської Федерації готують законопроект "Про захист честі і гідності президента РФ". Автором законопроекту є депутат Роман Худяков, повідомляють "Известия".

Як наголошується, при розробці законопроекту Худяков орієнтувався на закон СРСР 1990 року "Про захист честі і гідності президента СРСР", який передбачав за "нанесення шкоди честі і гідності президента СРСР" позбавлення волі до трьох років, з використанням ЗМІ - до шести років.

Як повідомляється, приводом, що підштовхнув депутата до створення законопроекту, послужив відеоролики в YouTube, що містять прямі образи на адресу президента Росії.

Крім того, згідно з повідомленням, Худяков звернувся до генпрокурора РФ Юрія Чайки і голови СКР РФ Олександра Бастрикіна з проханням порушити кримінальну справу за фактом розміщення даних роликів.

"Мої виборці - мешканці Тамбовської області - прислали мені посилання на образливе відео з проханням розібратися, чому такий ролик знаходиться у вільному доступі. Коли я його подивився, я був обурений до глибини душі. На порталі YouTube розміщений ролик, що ображає президента Володимира Путіна", - заявив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на розгляд Державної думи Російської Федерації внесено законопроект, який передбачає штрафи у розмірі до 1 мільйона рублів (понад 370 тисяч гривень за поточним курсом НБУ, - ред.) за продаж санкційних продуктів.