Держборг України може сягнути 91,1 % ВВП до кінця 2015 року, - Кабмін

НовиниЕкономіка    10.09.2015 - 13:15
Фото: Кабмін
Фото: Кабмін

Вже підготовлені законопроекти для завершення реструктуризації державного боргу

Обсяг державного та гарантованого державою боргу до кінця року може досягти 91,1% ВВП. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №3058 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання)", який був ініційований Кабінетом міністрів України та зареєстрований в Верховній Раді України від 9 вересня 2015 року.

"Станом на 31 грудня 2014 року обсяг державного та гарантованого державою боргу складав 70,3% до ВВП, що є перевищенням 60% загального обсягу боргу до ВВП, передбаченого статтею 18 Бюджетним кодексом України. За попередніми прогнозами обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець 2015 року може складати 91,1% до ВВП (до проведення боргової операції)," - зазначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України оприлюднив проекти законів, які необхідні для завершення реструктуризації боргу України і розширеного фінансування в рамках програми Міжнародного валютного фонду, а голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пообіцяла зняти валютні обмеження після реструктуризації держборгу України. Також повідомлялося, що кредитори відстрочили на 4 роки виплату Україною основної частини боргу. Крім того, МВФ раніше прогнозував зростання держборгу України до 2,27 трлн грн до 2020 року

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top