ua en ru

Держдеп США звинувачує Росію і бойовиків у зриві Мінських угод

Держдеп США звинувачує Росію і бойовиків у зриві Мінських угод

Державний департамент США вважає, що і Росія, і бойовики відкрито не виконують своїх зобов'язань щодо Мінських угод, незважаючи на висловлені ними заяви 22 січня в Берліні. Про це повідомила прес-секретар Державного департаменту США Джен Псакі під час брифінгу 23 січня.

"Ми не бачили реалізації жодних зобов'язань сепаратистами або Росії після заяви 22 січня в Берліні про підтримку Мінського угоди, сепаратистські лідери публічно заявили про свій намір сьогодні захопити як можна більшу територію", - сказано в повідомленні.

Зокрема, Держдеп акцентує увагу на активну підтримку та допомогу, що надається Росією для бойовиків, яка включає постачання важкого озброєння і транспортних засобів, включаючи танки, БТР і важкі артилерійські знаряддя, а також надання військовослужбовців для здійснення поточної тактичної підтримки.

"У Росії є ключі для мирного врегулювання конфлікту, вона і несе відповідальність за те, щоб покласти край насильству, яке зруйнувало життя багатьох невинних людей в Донецьку і Луганську", - також сказано в повідомленні.

Нагадаємо, 21 січня командувач Сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес заявив, що кількість російської військової техніки і бойовиків на Донбасі з вересня зросла в 2 рази.