Міста будуть засипані сміттям, якщо НКРЕКП дозволять встановлювати тариф, - "Наш край"

НовиниПолітика    20.09.2016 - 13:24
Фото: Олександр Мазурчак
Фото: Олександр Мазурчак

Партія "Наш край" закликає депутатів не дозволяти Нацкомісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) встановлювати тариф на захоронення сміття. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

"Ми закликаємо Верховну Раду не надавати Нацкомісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг право встановлювати тариф на захоронення сміття. Це призведе до ситуації, коли ціну послуг буде визначати НКРЕКП, а відповідальність за чистоту вулиць і дворів буде нести місцева влада. Іншими словами, якщо у Києві встановлять занижений тариф, то у місцевої влади не буде фінансової можливості забезпечити вивезення сміття", - зазначив Мазурчак.

За його словами, запропонована депутатами процедура встановлення тарифу призведе до того, що міста будуть засипані сміттям. "Львів з його сьогоднішніми "сміттєвими" проблемами буде здаватися нам в нових умовах невеликим непорозумінням", - зазначив співголова партії "Наш край".

"Спроби централізованого регулювання "сміттєвого" тарифу відлякують потенційних інвесторів, що зведе нанівець будь-які спроби місцевої влади вирішити питання утилізації сміття за рахунок залучення приватних інвестицій", - резюмував Олександр Мазурчак.

Як повідомляли експерти, раніше комітет ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу підтримав зміни до розгляду у повторному другому читанні проекту закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг". Зокрема, одна із змін надає регулятору право встановлювати тариф на захоронення сміття.

На сьогодні тариф на захоронення побутових відходів затверджується місцевою радою на підставі порядку, затвердженого Кабінетом міністрів.

On Top